צפו: טירוף הקניות של "יום שישי השחור"

יום ההנחות המסורתי של רשת "וולמארט" האמריקנית יצא לדרך עם פתיחתה של עונת החגים. בארה"ב צופים גידול של 585 מיליארד דולר במכירות. התאחדות הקמעונאים: "זה 'יום שישי השחור' הטוב בהיסטוריה"

טירוף הקניות בארצות הברית (רויטרס)

עונת החגים בארה"ב בפתח, ואיתה גם "טירוף הקניות": מחג ההודיה שחל היום ועד לחג המולד - בעוד חודש בדיוק, האמריקנים יהיו עסוקים רק בדבר אחד - שופינג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הטירוף החל היום, "יום שישי השחור", היום שבו החנויות והרשתות בארה"ב יוצאות בהנחות לרגל חג ההודיה. באופן מסורתי, היום הזה מוציא מהאמריקנים את "חיית הקניות" שבהם. בשנה שעברה, הגיעו המכירות בארה"ב ביום זה בלבד ל-52 מיליארד דולר.

השנה, בצל ה"צוק הפיסקלי" וסכנת המיתון שמרחפת מעל הכלכלה האמריקנית, עולם הקמעונאות דרוך לקראת נתוני המכירות. מת'יו שיי, מנכ"ל התאחדות הקמעונאים של ארה"ב, אמר היום כי גל המכירות החל - ובגדול. "אנו צופים גידול של 4.1% במכירות השנה", אמר ותרגם את האחוזים לסכום בלתי נתפס של 585 מיליארד דולר הכנסות. וול מארט, הרשת הגדולה בארה"ב, מסרה כי מבחינתה מדובר ב"'יום שישי השחור' הטוב ביותר בהיסטוריה".

על פי סקר של רויטרס, 66% מהקונים מתכננים לקנות ביום זה באותו סכום כמו בשנה שעברה, 21% מתכננים לקנות פחות, ו-11% מתכננים לקנות בסכום גבוה יותר.ברשתות הקמעונאות ובתי הכלבו הגדולים כמו מייסיז, וולמארט וגם בחנויות של ענקיות מחשוב כמו "אפל" נרשמים היום תורים ארוכים, וגם ברשתות האינטרנט כמו אמזון מדווח על קצב מכירות גבוה.