רופרט מרדוק: "למה היהודים מוטים נגד ישראל?"

המיליארדר שנחשב לאחד מהאנשים המשפיעים ביותר בעולם התקשורת הגלובלי, ביקר את הכיסוי התקשורתי של המבצע בעזה ואמר "מדוע התקשורת שנמצאת בבעלות יהודית תמיד נגד ישראל? יש רשתות שהן מוטות שזה מביך". הביקורות לא איחרו להגיע: "האם הבעלים של העיתון אמור להכתיב לכתבים מה לומר?" – ומרדוק התנצל על דבריו

תקשורת מוטה? מרדוק, ארכיון (RT)

איל התקשורת רופרט מרדוק מתנצל על דברי הביקורת שלו על הכיסוי התקשורתי בעולם למבצע בעזה בכלי תקשורת בעולם, כלי תקשורת אותם כינה מרדוק "תקשורת בבעלות היהודים" וטען כי הם מוטים נגד ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום שבת 'צייץ' מרדוק ברשת החברתית טוויטר וכתב "המזרח התיכון מוכן לבעירה עכשיו יותר מתמיד. עמדת ישראל מסוכנת. במקביל, העמדה של CNN ו-AP (סוכנות ידיעות) בסכסוך מוטה שזה פשוט מביך. אובמה לא יכול לעצור את החברים שלו ממצרים מלהפגיז את ישראל?"

"מדוע התקשורת בבעלות היהודים היא כל כך נגד ישראל באופן עקבי, בכל משבר?", כתב מרדוק. דבריו עוררו במהרה ביקורת: "היותו של מרדוק כל כך פרו-ישראלי גורמת לו להיכנס שוב למלכודת האנטישמיות", כתבה נטשה לנרד באתר ביקורת תקשורת בבריטניה.

"כתבים צריכים לדווח לפי רצון הבעלים?"

"נדמה שמרדוק מאמין שהבעלים של המדיה צריכים לדרוש דיווחים לפי ההעדפות הפוליטיות שלהם, יותר מאשר לדווח על המציאות. מה שמטריד עוד יותר היא המחשבה שלו שיהודיות של צריכה לבוא במקביל לתמיכה בממשלה הנוכחית בישראל", אמר דן מרפי, פרשן תקשורת אמריקני.

מרדוק כאמור מיהר לפרסם התנצלות - בטוויטר גם כן. המיליארדר בן ה-81, הוא הבעלים של חברת ניוז קורפ שבבעלותה נמצאים בין השאר רשת פוקס ניוז בארה"ב, חברת הפקת הסרטים פוקס המאה ה-20 והצהובן "הסאן" שנחשב לעיתון הפופולרי בבריטניה.