המבצע בעזה כובש את הכותרות בעולם

בכל העולם הפנו את המצלמות לעזה וליישובי דרום הארץ. אובמה, מנהיג חדש בסין - כולם נדחקו הצידה לטובת הדיווחים והדיונים על הפעולה ויעדיה. צפו בדיווחים

התקשורת העולמית עוקבת אחרי המבעצ עזה בשידורים חיים ובדיווחים מהשטח. בוושינגטון ובלונדון סבורים שהחמאס אחראי להידרדרות ברצועה, ברוסיה סבורים שישראל מגזימה בפעולותיה.

התקשורת האיראנית כבר מדווחת על ירי של טילים לעבר תל אביב, דבר שלא קרה. כתב אל ג'זריה מדווח מהשטח: "אחמד ג'עברי, מפקד כוחות חמאס, מפקד הכוח הצבאי הראשון שחוסל במבצע הזה, אבל הוא לא האחרון. ברגע שהמתקפה החלה, אנשים החלו להתאסף באתר כאן, מנסים בכל כוחם לראות את המכונית ההרוסה וגם לאסוף ממנה חלקים למזכרות, זה מוכיח עד כמה לרבים כאן ברצועת עזה ג'עברי היה גיבור".

דיון מיוחד באו"ם

בדיון חירום של מועצת הביטחון של האו"ם, השגרירה האמריקנית הדפה ניסיונות גינוי. שגריר ישראל רון פרושאור שב והעביר את המסר ואמר: "בחודשים האחרונים התרעתי אין ספור פעמים על אפשרות להסלמה בדרום אם ימשיכו אזרחי ישראל להיות לקורבנות התקפות הטרור של חמאס. מועצת הביטחון בחרה לשתוק ולא עשתה דבר. לאורך השנים הפגנו איפוק מרבי. לישראל הזכות והחובה להגן על אזרחיה. לא נשחק ברולטה רוסית עם חיי אזרחנו. כוחות צה"ל פועלים על מנת להסיר את האיום על אזרחי ישראל ולא להביא להידרדרות".

ברשתות רבות מזכירים שגם לפני ארבע שנים ישראל עמדה לקראת בחירות ונכנסה לרצועה. במשרדי הנסיעות שמטפלות בחבילות לישראל מתחילים היום לקבל שני סוגים של שיחות: ביטולים, אבל גם זרם של עיתונאים שמבקשים להגיע לכאן.