טורקיה מגנה ישראל‎; אלפים הפגינו

אנשי חמאס פנו לממשל הטורקי וביקשו מהם לפעול להפסקת התקיפות של צה"ל ברצועה. באנקרה גינו את "המדיניות התוקפנית" של ישראל וברחובות איסטנבול הפגינו אלפים בקריאות "מוות לישראל". מארגן ההפגנה, ראש ה-IHH קרא למדינות העולם הערבי להתאחד נגד ישראל

הפגנות נגד ישראל בטורקיה. ארכיון (AP)

גינויים גם בטורקיה למבצע "עמוד ענן" של צה"ל שהחל אתמול אחר הצהריים ברצועת עזה: משרד החוץ באנקרה פרסם הלילה הודעת גינוי חריפה לתקיפה הישראלית, זאת לאחר שאמש גינתה מצרים את "התוקפנות הישראלית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בהודעת המשרד נכתב כי "אנו מגנים בחריפות את המבצע הישראלי בעזה - הוא חייב להיפסק מיידית". עוד צוין כי "המבצע הוא דוגמא למדיניות התוקפנית של ישראל באזור". ארגון החמאס העביר אמש בקשה בהולה לממשל הטורקי, להשקיע מאמצים מיידים להביא להפסקת המבצע הישראלי בעזה.

דובר חמאס פנה לטורקיה והביע תקווה כי היא תשקיע את מאמציה הדיפלומטים על מנת להביא להפסקת התקיפות הישראלית ברצועה. ברחובות איסטנבול הפגינו אמש אלפי בני אדם נגד המבצע הישראלי. ההמונים התכנסו מול מסגד 'פתיח' בעיר וקראו קריאות "מוות לישראל". בראש ההפגנה עמד ראש ארגון ה-IHH בולנט ילדרים, שניהל את משט המרמרה לרצועת עזה, ומוביל את קמפיין ההסתה נגד ישראל.

"העולם האסלאמי צריך להראות תגובה נחרצת לתקיפות הישראליות בעזה", אמר ילדרים, שנחשד בקשרים עם ארגון אל-קעידה. הוא גם קרא למצרים, טורקיה, אירן, סעודיה ומדינות מוסלמיות נוספות להתאחד נגד ישראל.