צרפת הכריזה מלחמה נגד "נוטלה"

הסנאט אישר הטלת מס בגובה 300% על הממרח האהוב במסגרת המאבק נגד מוצרים עתירי שומן, כך דווח ב"ידיעות אחרונות". המס שאושר יושת על מוצרים המכילים שמן דקלים, הנחשב למזיק במיוחד לבריאות האדם. היצרנית: "המידע שעל בסיסו הוטל המס הינו מוטעה"

הממרח האהוב מכיל שמן דקלים מזיק (יח"צ)

האם בקרוב יתקשו אזרחי צרפת למצוא ממרח "נוטלה" בחנויות? הרשויות במדינה החליטו להטיל מס של 300% על מוצרי מזון המכילים שמן דקלים, הנחשב למסוכן לבריאות האדם ולסביבה, כך פורסם ב"ידיעות אחרונות". המשמעות: עלייה משמעותית במחירו של הממרח הידוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צרכנים רבים בצרפת זועמים על המהלך, שתכליתו הרחקתם ממוצרים עתירי שומן. הסנאט הצרפתי אישר בשבוע שעבר את הטלת המס על מוצרים עתירי שומן, ובכלל זה גם על אלו המכילים שמן דקלים הנחשב למזיק במיוחד. בתוך כך יוטל המס גם על ממרח ה"נוטלה" המכיל 20% שמן דקלים.

שמן הדקלים המצוי בממרח, מקנה מרקם עדין המאפשר את מריחה קלה יותר על מוצרי מזון אחרים. עם זאת, השמן נחשב לרכיב בעל שומן רווי המעלה את רמת הכולסטרול הרע בדם ואף גורם לנזקים בכלי הדם ועלייה במשקל.

היצרנית: "המס הוטל על סמך מידע לא מבוסס"

קבוצת "פרארו" המייצרת את הממרח הגיבה בזעם להחלטה בצרפת. בהודעה לעיתונות שפרסמה הבהיר המנכ"ל כי ההחלטה על המס התקבלה על סמך מידע בלתי מבוסס על השלכותיו של שמן הדקלים.

"תוקפים אותנו בנוגע למוצר שמיוצר בצרפת מזה 50 שנה והוא אהוב ביותר", הסביר מנכ"ל הקבוצה פרדריק טיל. "התוצאות קטסטרופליות עבורנו, בעוד שהטיעונים הם בלתי מוצדקים". בנוסף הסביר בריאיון עמו כי גם אם המס אכן יאושר בדרגים השונים בממשל הצרפתי - החברה תמשיך לעשות מאמצים כדי להשאיר את הממרח האהוב במחיר נגיש לצרכנים.