הרופאים נדהמו: חולה שהוגדר כצמח - מתקשר באמצעות מכשיר לסריקת מוח - MRI

תכנית התחקירים של רשת BBC דיווחה שסקוט ראוטלי שנפגע בתאונת דרכים לפני 12 שנה ונחשב "צמח" מאז, מצליח לתקשר עם תקשר עם צוות נוירולוגים ושידר להם שלא כואב לו. "צריך לכתוב מחדש את ספרי הרפואה", אמרו הרופאים ההמומים

סריקת המוח של ה"צמח" (ap)

לראשונה אי פעם, גבר במצב "צמח" הצליח לתקשר עם רופאיו באמצעות מכשיר MRI. "זו הפעם הראשונה שבה אדם שלא מתקשר, מדבר, כותב או מתנועע, אדם שספג נזק מוחי חמור, הצליח לספק תשובות לצוות רופאים וחוקרים", אומרים בהתרגשות במרכז לחקר העצבים והמוח של אוניברסיטת מערב אונטריו.

סקוט ראוטלי בן ה 39, ענה לשאלות בזמן שסרקו את מוחו במכשיר MRI ובתשובה לשאלה, העביר מסר לפיו - לא כואב לו. הרופאים הנדהמים טוענים שעכשיו , צריך לכתוב מחדש את ספרי הרפואה.

חולים שמוגדרים כצמחים יוצאים מהמצב של תרדמת למצב שבו יש להם תקופת עירנות. העיניים שלהם פקוחות, אבל הם לא מבטאים את עצמם לעולם החיצוני. ראוטלי. סובל מנזק מוחי אחרי שנפצע בתאונת דרכים, לפני 12 שנה.

המחקר עשוי לשפר את איכות החיים של החולים

מאז התאונה, הרופאים לא זיהו שום פעילות מוחית או יכולת תקשור מצדו של החולה, אבל נויורולוג בריטי, הפרופסור אדריאן אוון שמוביל מחקר במרכז "חקר המוח ותודעה" באוניברסיטה של מערב אונטריו, אומר כעת שראוטלי הוא לא צמח .

"סקוט מסוגל להראות לנו שהוא בהכרה, המוח שלו עובד, סרקנו אותו מספר פעמים ויש סימנים לפעילות מוחית - אין ספק שהוא בוחר לענות על השאלות, אנחנו חושבים שהוא יודע למה ואיפה הוא נמצא" אמר הנוירולוג בהתרגשות.

"כבר שנים שאנו מתרכזים בניסיונות להפנות שאלות חשובות לחולים. בעתיד, אנו נוכל לשאול אותם מה ניתן לעשות כדי לשפר את איכות החיים שלהם, אלה יכולים להיות דברים פשוטים כמו בידור שאנו יכולים לספק".

ההורים תמיד חשבו שהוא בהכרה

הוריו של סקוט ראוטלי אומרים שהם חשבו תמיד שהוא בהכרה, ומסוגל לתקשר על ידי תזוזות של העיניים או האצבעות, אבל הצוות הרפואי לא זיהה כאלה תנועות. הפרופסור בראין יאנג מבית החולים האוניברסיטאי בלונדון - הנויורולוג שבדק את ראוטלי במשך שנים אמר שתוצאות ה-MRI מפתיעות גם אותו. "מאוד התרשמתי ונדהמתי שהוא מסוגל להראות תגובות קוגניטיביות. הוא נמצא במצב שמוגדר כצמח ולא זיהינו תנועות רצוניות".