הרומן ב-CIA: גנרל נוסף מעורב בפרשת פטראוס

פרשת הרומן שקיים ראש ה- CIA לשעבר דיוויד פטראוס ממשיכה להסתעף. סוכנות הידיעות "רויטרס" פרסמה כי ג'ון אלן, מפקד הכוחות האמריקנים באפגניסטן נחקר בחשד שקיים קשר לכאורה עם ג'יל קלי, שאויימה על ידי המאהבת של פטראוס. שר ההגנה ליאון פנטה הודיע כי יבקש להשהות את קידמו של אלן

מפקד הכוחות (רויטרס)

התפתחות נוספת בפרשת הרומן שניהל ראש ה-CIA דיויד פטראוס, שמסעירה את ארה"ב. הגנרל ג'ון אלן, מפקד הכוחות האמריקנים באפגניסטן, נחקר בחשד שקיים לכאורה קשרים "בלתי הולמים" עם ג'יל קלי שזהותה נחשפה אמש כאישה שחשפה את הפרשה. סוכנות הידיעות "רויטרס" פרסמה כי הדיווח הועבר ע"י גורם ביטחוני בארה"ב שביקש להישאר בעילום שם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי הגורם, ה-FBI חשף בין 20 ל-30 אלף מסמכים בהם מתועדים מיילים ותכתובות שונות בין הגנרל אלן לבין ג'יל קלי, שאוימה ע"י המאהבת של פטראוס. על פי המידע שהעביר הגורם, אלן הכחיש הדיווחים שיוחסו, ושר ההגנה לאון פנטה העדיף להשאירו בתפקידו במקביל להתנהלות החקירה.

הגילויים החדשים בפרשה ובכלל זה גם מעורבותו של אלן, מאיימים להטיל צל כבד על גנרלים נוספים בצמרת הביטחונית האמריקנית, מעבר לפטראוס עצמו שהודיע בסוף השבוע על התפטרותו.

ליאון פנטה, שר ההגנה האמריקני, הודיע כי בעקבות הפרסומים בדבר חקירתו של אלן הוא ביקש להשהות את מועמדותו לפיקוד על הכוחות האמריקנים באירופה. שר ההגנה אף ציין כי בקשתו קיבלה את הסכמתו ואישורו של נשיא ארה"ב, ברק אובמה.