המאהבת של פטראוס איימה על אישה נוספת: "עזבי את הגבר שלי"

המיילים שחשפו את הרומן של ראש סוכנות הביון האמריקנית מספקים עוד פרטים על הפרשה שמסעירה את ארה"ב. בכיר ממשלתי חושף כי פולה ברודוול, כותבת הביוגרפיה של פטראוס שניהלה עימו רומן, איימה על ג'יל קלי בת ה-37 מפלורידה, שפנתה ל-FBI

תכתובות עסיסיות, פטראוס וברודוול (חדשות 2)

ימים ספורים לאחר ההודעה הדרמטית על התפטרותו של ראש ה-CIA, דייויד פטראוס, בשל רומן שניהל מחוץ לנישואים, נחשפות תכתובת הדואר האלקטרוני שגרמו לפרוץ המהומה ומעלות חשד כי פטראוס ניהל רומן עם אישה נוספת . "תתרחקי מהגבר שלי", הפצירה כותבת הביוגרפיה של פטראוס באישה בה חשדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הניו יורק פוסט מדווח מפי בכיר ממשלתי, כי פולה ברודוול, המאהבת של ראש המטות המשולבים לשעבר, פנתה לאישה שלישית שחששה כי היא מנהלת רומן עם פטראוס. האישה, ג'יל קלי בת 37 מפלורידה, פנתה ל-FBI, שחוקריו פתחו בחקירה שהביא להשתלשלות האירועים. "אני יודעת מה עשית", כתבה ברודוול לקלי. "תסתלקי".

"אני ומשפחתי בקשרי ידידות עם הגנרל פטראוס ומשפחתו במשך יותר מחמש שנים", כתבה קלי בהצהרה שפרסמה. "אנחנו מכבדים את הפרטיות שלו ושל משפחתו ומבקשים לכבד את הפרטיות שלנו ושל שלושת ילדינו".

לדברי אדם המקורב לפטראוס, קלי ובעלה הם אזרחים הפועלים רבות לטובת הקהילה הצבאית בפלורידה. הם הכירו את ראש סוכנות הביון בזמן שהוצב במדינה. "זה ברור שלא היה שם דבר מלבד ידידות עמוקה", הצהיר בפני רשת ABC.

החקירה שנפתחה בשירות החשאי האמריקני חשפה תכתבות מיילים עסיסיות בין פטראוס לברודוול בהן מתארים השניים אקטים מיניים גרפיים ומתייחסים ל"קיום יחסי מין מתחת לשולחן המשרד". על פי החשד, ברודוול נחשפה לחשבון הדואר של פטראוס וייתכן שנחשפה לחומרים מסווגים.

הלם בארה"ב: "ההתפטרות היא טרגדיה גדולה" 

בארצות הברית עדיין מתקשים לעכל את דבר התפטרותו של פטראוס. כלי התקשורת האמריקניים מדווחים בהרחבה אודות הפרשה, אך בכירים אמריקנים המומים מנפילתו של אחד האנשים המוערכים בזירה הביטחונית והמודיעינית בשנים האחרונות.

"התפטרותו של פטראוס היא טרגדיה עבורו ועבור ארצות הברית", אמרה יושבת ראש ועדת המודיעין בסנאט, הסנאטורית דאיין פיינשטיין, בראיון לרשת CNN. "הוא אהב את עבודתו, היו לו תכניות רבות. אנשים יגידו עכשיו שהוא השעיר לעזאזל של פרשת רצח השגריר בבנגזי, אבל זה לחלוטין לא נכון. אני מכירה את הסיפור האישי, לא מדובר כאן בטיוח".

הסנאטורית המשיכה והביעה תמיכה בפטראוס: "אני מאמינה באמת ובתמים, בהתבסס על מה שאני יודעת, שהרומן היה טעות אישית ומבישה", היא אמרה. "הלוואי והנשיא אובמה יכול היה שלא לקבל את ההתפטרות, אבל אני מבינה ומכבדת את ההחלטה".