הפרלמנט ביוון אישר את תקציב 2013

ברוב של 167 תומכים מול 128 מתנגדים אישר לפנות בוקר הפרלמנט באתונה את תקציב המדינה לשנת 2013 – בצעד שעשוי לקדם את יוון לעבר חבילת סיוע של 31.5 מיליארד אירו. רבבות בני אדם הפגינו נגד אישור התקציב במרכז אתונה. הבוקר יתכנסו שרי החוץ של האיחוד האירופי בבריסל לדון במשבר הכלכלי

מפגינים מחוץ לפרלמנט באתונה. ארכיון (רויטרס)

צעד בדרך להתאוששות? הפרלמנט באתונה אישר לפנות בוקר את תקציב המדינה לשנת 2013, בניסיון לעמוד בתנאי הנושים שיבטיחו לממשלה סיוע כספי רחב היקף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רבבות בני אדם הפגינו במרכז אתונה נגד אישור התקציב בשעה ש-167 מחוקקים הצביעו בעדו ו-128 התנגדו לו. ההצבעה על התקציב הגיעה מספר ימים לאחר שהפרלמנט אישר ברוב דחוק שורה של קיצוצים והעלאות מיסים לשנתיים הקרובות - דבר שגרם לחילוקי דעות רבים בקרב שלוש סיעות הקואליציה במדינה.

"רק לפני ארבעה ימים הצבענו על הרפורמות המקיפות ביותר שנערכו אי פעם ביוון. ההקרבות הללו שנאלצנו להקריב יהיו האחרונות", אמר ראש ממשלת יוון אנטוניו סמאראס. "יוון עשתה את מה שהתבקשה וכעת הגיע תורם של הנושים לעמוד בהתחייבויותיהם".

באתונה מקווים כי לאחר ההצבעה על התקציב ועל שורת הקיצוצים, יאשרו הבנק המרכזי של אירופה וקרן המטבע הבינלאומית את החלק הבא בחבילת הסיוע למדינה - 31.5 מיליארד אירו.

הבוקר יתכנסו בבריסל שרי האוצר של 17 מדינות האיחוד האירופי וידונו במשבר הכלכלי ביוון. נושיה של יוון צפויים לבחון את תוכנית הקיצוצים ואת התקציב החדש ולהחליט האם עמדה אתונה בהתחייבויותיה, אך לדברי שר האוצר של גרמניה - ההחלטה בנושא לא צפויה להתקבל היום.