סערה בבריטניה: מנכ"ל BBC פרש

תחקיר שפרסמה רשות השידור הבריטית האשים בכיר לשעבר במפלגה השמרנית בהתעללות מינית בילדים. לאחר שהתברר כי המידע שפורסם שגוי, נאלץ מנהל הרשת, שהוא גם העורך הראשי, להתפטר מתפקידו. בי-בי-סי עומדת במרכז שערורייה נוספת: שדרן עבר ברשת חשוד בניהול רשת פדופילית

המנכ"ל נאלץ להתפטר (AP)

סערה בעולם התקשורת הבריטית: מנכ"ל רשת ה-BBC התפטר אמש מתפקידו, בעקבות שידור תחקיר מוטעה שהאשים פוליטיקאי בכיר לשעבר בתקיפה מינית של ילדים בשנות ה-80.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבוע שעבר, במסגרת התכנית "ניוזנייט" שודר ראיון עם אדם שסיפר כי בצעירותו סבל מהתעללות מינית מצד הפוליטיקאי הבכיר. מגיש התכנית רמז כי מדובר באליסטר מקאלפיין, שכיהן כשר בממשלתה של מרגרט תאצ'ר. לאחר שהתברר כי המרואיין טעה בזיהוי הבכיר פרסם מנכ"ל הרשת ג'ורג' אנטוויסל הודעת התנצלות.

ברחבי הממלכה החלו להישמע קולות הקוראים למנכ"ל להתפטר מתפקידו בשל היותו העורך הראשי ומי שאחראי על תכני הרשת ואמינותם. אמש, לאחר לחצים כבדים הודיע אנטוויסל כי "לאור הסטנדרטים העיתונאיים הבלתי מתקבלים של תכנית התחקירים שלנו", הוא פורש מתפקידו.

הפרשה הזאת מצטרפת לשערורייה נוספת בה מעורבת BBC, במסגרתה שדרן העבר ג'יימי סיוויל, שנפטר לפני שנה, ניהל בזמן עבודתו בערוץ רשת פדופילית. על פי הפרסומים בבריטניה, קברניטי הערוץ ידעו על מעשיו האסורים של השדרן אך טייחו את הנושא.