פרשת פטראוס: "חשד שהמאהבת נחשפה למידע מסווג"

פרטים חדשים על פרשת הרומן של ראש ה-CIA עם כותבת הביוגרפיה שלו: כלי תקשורת אמריקניים מדווחים כי ב-FBI חושדים שהמאהבת, פאולה ברודוול, נחשפה למסמכים סודיים של ה-CIA. עם זאת, ההערכה היא שהפרשה תסתיים ללא כתב אישום

ניהל רומן עם כותבת הביוגרפיה שלו? פטראוס (חדשות 2)

פרשת הרומן הסוער של ראש ה-CIA דיוויד פטראוס, שהביאה להתפטרותו, ממשיכה להסתעף: כלי תקשורת אמריקניים מדווחים הבוקר כי ב-FBI חושדים כי במהלך הרומן שניהל עם פאולה ברודוול, עיתונאית שנטלה חלק בכתיבת הביוגרפיה שלו, הוא חשף אותה למידע רגיש ומסמכים מסווגים.

ה"וושינגטון פוסט" דיווח הלילה כי הרומן בין פטראוס לברודוול נחשף במהלך חקירה שניהל ה-FBI, עקב חשד לפירצת אבטחה הנוגעת לתכתובות הדואר האלקטרוני של פטראוס. בכיר בממשל האמריקני סיפר כי הבית הלבן גילה רק ביום רביעי על התסבוכת האפשרית של פטראוס. לדבריו, ראש ה-CIA טלפן ביום חמישי בבוקר ליועץ לביטחון לאומי של הנשיא וביקש להיפגש עם אובמה.

ברודוול בראיון קודם שהעניקה על פטראוס:

רשת NBC האמריקנית דיווחה כי ברודוול נמצאת בימים אלה תחת חקירת FBI בחשד כי השיגה באופן פסול גישה לחשבון הדואר האלקטרוני של פטראוס. כמו כן נבדקת האפשרות כי ברודוול נחשפה לחומרים מסווגים. עם זאת הדגישו כי החקירה לא צפויה להוביל לכתבי אישום.

"בסופו של יום הוא אנושי"

ברודוול, קצינה לשעבר בצבא האמריקני, נשואה ואם לשני ילדים, היא עמיתת מחקר באוניברסיטת הארוורד. בראיונות שנערכו עמה בעבר תיארה כיצד פגשה את פטראוס לראשונה בהארוורד ב-2006. לדבריה השניים החלו להתכתב ולדון במחקר שערכה לכתיבת מסה בנושא מנהיגות.

בהקדמת הביוגרפיה על פטראוס שיצאה לאור בתחילת השנה כותבת ברודוול כי לאחר שהנשיא אובמה בחר בגנרל להנהיג את הכוחות האמריקנים באפגניסטן ביוני 2010, הזמין אותה פטראוס לקאבול. באותו זמן החליטה, לדבריה, לשנות את המסה שלה ולהפוך אותה לביוגרפיה. במהלך יותר משנה ביצעה ברודוול נסיעות חוזרות ונשנות לאפגניסטן שם נפגשה עם פטראוס ושהתה בקרבתו.

בריאיון שנערך עם ברודוול ברשת CBS לפני כחודשיים אמרה: "בסופו של יום הוא אנושי. הוא עוטה את מסיכת הפיקוד - נראה כבעל ביטחון עצמי גבוה - אך אני זכיתי לראות צד אישי יותר שלו. הוא מלא בביטחון, אך גם מלא בחמלה וצער על אבדות חיילנו באפגניסטן".

"הפגנתי שיקול דעת לקוי"

במכתב הפרישה שהגיש לנשיא, ציין פטראוס כי במעשיו הפגין "שיקול דעת לקוי במיוחד". עוד הוסיף, כי "התנהגות מסוג זה אינה מקובלת, גם כבעל וגם כעומד בראש ארגון מכובד דוגמת ה-CIA". יצויין, כי בשל החשש שייסחטו, נאסר על אנשי הביון האמריקניים לקיים כל קשר שהוא מחוץ לנישואין.

"דיוויד פטראוס שירת את מדינתו באופן יוצא מן הכלל", שיבח הנשיא האמריקני ברק אובמה את ראש סוכנות הביון הפורש. "החלטתו של פטראוס לפרוש מייצגת את אובדנו של אחד ממשרתי הציבור המכובדים ביותר של אומתנו", ציין מנהל המודיעין הלאומי האמריקני ג'יימס קלפר. במקומו של פטראוס ימונה סגנו, מייקל מורל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק