פרשת פטראוס: "הרומן נחשף במהלך חקירת FBI"

כלי התקשורת בארה"ב מפרסמים הבוקר פרטים חדשים על פרישתו של ראש ה-CIA דייוויד פטראוס: דבר הרומן שניהל הגנרל נחשף במהלך חקירה של ה-FBI בחשד לפרצת אבטחה. האישה עמה קיים יחסים היא אקדמאית וקצינה לשעבר בצבא שכתבה עליו ביוגרפיה

ניהל רומן עם כותבת הביוגרפיה שלו? פטראוס (חדשות 2)

פרישתו של ראש ה-CIA דיוויד פטראוס ממשיכה להסעיר את ארה"ב, והבוקר מפרסמים כלי התקשורת במדינה פרטים נוספים על הפרשה. מדיווחים שונים עולה כי האישה עמה ניהל פטראוס רומן מחוץ לנישואים היא פאולה ברודוול - עיתונאית ואקדמאית שכתבה על פטראוס ביוגרפיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרומן בין פטראוס לבין ברודוול נחשף במהלך חקירה שניהל ה-FBI עקב חשד לפרצת אבטחה הנוגעת לתכתובות הדואר האלקטרוני של פטראוס - כך מפרסם עיתון ה"וושינגטון פוסט" מפי גורמי צבא ומודיעין. בכיר בממשל האמריקני סיפר כי הבית הלבן גילה רק ביום רביעי על התסבוכת האפשרית של פטראוס. לדבריו, ראש ה-CIA טלפן ביום חמישי בבוקר ליועץ לביטחון לאומי של הנשיא וביקש להיפגש עם אובמה.

רשת NBC האמריקנית דיווחה כי ברודוול נמצאת בימים אלה תחת חקירת FBI בחשד כי השיגה באופן פסול גישה לחשבון הדואר האלקטרוני של פטראוס. כמו כן נבדקת האפשרות כי ברודוול נחשפה לחומרים מסווגים. עם זאת הדגישו כי החקירה לא צפויה להוביל לכתבי אישום.

"בסופו של יום הוא אנושי"

ברודוול, קצינה לשעבר בצבא האמריקני, נשואה ואם לשני ילדים, היא עמיתת מחקר באוניברסיטת הארוורד. בראיונות שנערכו עמה בעבר תיארה כיצד פגשה את פטראוס לראשונה בהארוורד ב-2006. לדבריה השניים החלו להתכתב ולדון במחקר שערכה לכתיבת מסה בנושא מנהיגות.

בהקדמת הביוגרפיה על פטראוס שיצאה לאור בתחילת השנה כותבת ברודוול כי לאחר שהנשיא אובמה בחר בגנרל להנהיג את הכוחות האמריקנים באפגניסטן ביוני 2010, הזמין אותה פטראוס לקאבול. באותו זמן החליטה, לדבריה, לשנות את המסה שלה ולהפוך אותה לביוגרפיה. במהלך יותר משנה ביצעה ברודוול נסיעות חוזרות ונשנות לאפגניסטן שם נפגשה עם פטראוס ושהתה בקרבתו.

בריאיון שנערך עם ברודוול ברשת CBS לפני כחודשיים אמרה: "בסופו של יום הוא אנושי. הוא עוטה את מסיכת הפיקוד - נראה כבעל ביטחון עצמי גבוה - אך אני זכיתי לראות צד אישי יותר שלו. הוא מלא בביטחון, אך גם מלא בחמלה וצער על אבדות חיילנו באפגניסטן".

"הפגנתי שיקול דעת לקוי"

הגנרל לשעבר דיוויד פטראוס הודיע אמש לנשיא אובמה על התפטרותו, לאחר 14 חודשים בתפקיד. זאת בעקבות רומן שניהל מחוץ לנישואין - כך מסרה סוכנות הידיעות רויטרס. עוד דווח, כי סגנו של פטראוס, מייקל מורל - יתפוס את מקומו.

במכתב הפרישה שהגיש לנשיא, ציין פטראוס כי במעשיו הפגין "שיקול דעת לקוי במיוחד". עוד הוסיף, כי "התנהגות מסוג זה אינה מקובלת, גם כבעל וגם כעומד בראש ארגון מכובד דוגמת ה-CIA". יצויין, כי בשל החשש שייסחטו, נאסר על אנשי הביון האמריקניים לקיים כל קשר שהוא מחוץ לנישואין.

"דיוויד פטראוס שירת את מדינתו באופן יוצא מן הכלל", שיבח הנשיא האמריקני ברק אובמה את ראש סוכנות הביון הפורש. "החלטתו של פטראוס לפרוש מייצגת את אובדנו של אחד ממשרתי הציבור המכובדים ביותר של אומתנו", ציין מנהל המודיעין הלאומי האמריקני ג'יימס קלפר. במקומו של פטראוס ימונה סגנו, מייקל מורל.