ראש ה-CIA דיוויד פטראוס התפטר מתפקידו בגלל רומן

ראש סוכנות הביון המרכזית של ארצות הברית שיגר מכתב לנשיא אובמה ובו הודיע לו על פרישתו מתפקידו, עקב רומן שניהל מחוץ לנישואין. "התנהגות שכזו אינה מקובלת", אמר והוסיף: "לא לתפקידי ולא למעמדי. הפגנתי שיקול דעת לקוי במיוחד"

"הפעלתי שיקול דעת לקוי במיוחד". פטראוס (AP)

הגנרל לשעבר דיוויד פטראוס, מי שעמד בראש סוכנות הביון המרכזית של ארצות הברית (CIA) הודיע הערב לנשיא אובמה על התפטרותו, לאחר כשנה בתפקיד. זאת בעקבות רומן שניהל מחוץ לנישואין - כך מסרה סוכנות הידיעות רויטרס. עוד דווח, כי סגנו של פטראוס, מייקל מורל - יתפוס את מקומו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב הפרישה שהגיש לנשיא, ציין פטראוס כי במעשיו הפגין "שיקול דעת לקוי במיוחד". עוד הוסיף, כי "התנהגות מסוג זה אינה מקובלת, גם כבעל וגם כעומד בראש ארגון מכובד דוגמת ה-CIA". יצויין, כי בשל החשש שייסחטו, נאסר על אנשי הביון האמריקניים לקיים כל קשר שהוא מחוץ לנישואין.

"דיוויד פטראוס שירת את מדינתו באופן יוצא מן הכלל", שיבח הנשיא האמריקני ברק אובמה את ראש סוכנות הביון הפורש. "החלטתו של פטראוס לפרוש מייצגת את אובדנו של אחד ממשרתי הציבור המכובדים ביותר של אומתנו", ציין מנהל המודיעין הלאומי האמריקני ג'יימס קלפר. במקומו של פטראוס ימונה סגנו, מייקל מורל.

פטראוס החל את תפקידו בשישה בספטמבר 2011, והחליף את לאון פאנטה, שמונה למזכיר ההגנה של ארצות הברית. בעבר היה מפקד הכוח הרב לאומי בעיראק ופיקד על כוחות נאט"ו באפגניסטן.