בחודש הבא: שיחות בין סבא"א לאירן בנושא הגרעין

לאחר שמספר ניסיונות לחדש את המשא ומתן בין אירן לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית נכשלו, גורמים דיפלומטים חשפו כי בחודש הבא יתחדשו השיחות בטהרן. יו"ר הסוכנות לפני מספר ימים: "אירן דוחה את המאמציחם שלנו – חוסר שיתוף הפעולה מקשה עלינו"

השיחות יחודשו. אחמדינג'אד במתקן גרעין (רויטרס)

נמשכים ניסיונות המערב לעצור את תכנית הגרעין של אירן: לאחר שבחודש אוגוסט האחרון השיחות בין טהרן לנציגי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית הובילו למבוי סתום, גורמים דיפלומטים סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי בחודש הבא יחודש המשא ומתן.

על פי הדיווח, סבב השיחות המחודש יתקיים בטהרן ואנשי הסוכנות מקווים כי בקרוב יושג הסכם כלשהו באשר לפיקוח על מתקניה הגרעיניים של המדינה.

רק לפני ארבעה ימים, ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית מתח ביקורת על הסחבת בטיפול בסוגיית הגרעין האירני. "אירן דוחה את המאמצים של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, המושקעים על מנת להבין אם היא מסתירה את פעילות הגרעין שלה", הבהיר ראש הסוכנות יוקיה אמאנו. "חוסר שיתוף הפעולה של אירן מקשה עלינו".

לדברי אמאנו, למרות הגברת קצב הדיאלוג בין אירן לסוכנות לאחרונה, "הוא לא הניב תוצאות מוחשיות עד כה". הוא הוסיף: "ביקשתי מהנציגים האירנים להבהיר את העניין הזה. הסוכנות מחויבת להגביר את הדיאלוג עם אירן. נמשיך את המשא ומתן איתה, ואני מקווה שנשיג הסכמה ללא דחיות".