נשיא אירן אחמדינג'אד נגד ארצות הברית: "מסעות הבחירות קפיטליסטים"

לאחר שבארצות הברית בזבזו קרוב לשלושה מילארד דולר על הבחירות, יצא נגדם הבוקר נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד וכינה אותם "קפיטליסטים". הוא הבהיר כי ההוצאות מונעות מהממשלות השליטות בוושינגטון לטפל בדרישות הציבור. אתמול דרשו באירן מאובמה לפרק את ישראל מגרעין

אובמה ואחמדינג'אד (רויטרס)

יום לאחר היבחרו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה לכהונה נוספת, התייחס היום נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד לבחירתו המחודשת ומבקר את מסעות הבחירות בארצות הברית. "מדובר במסע תעמולה קפיטליסטי", הוא הבהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנאום שנשא ביום הפתיחה של פורום הדמוקרטיה בבאלי שבאינדונזיה וצוטט בסכונות הידיעות האירנית PRESS" TV", אמר אחמדינג'אד כי "בחירות, שהן ביטוי עיקרי של רצון העם, הפכו לזירה למסע התעמולה של הקפיטליסטים והוצאות ענקיות". הוא הוסיף כי קיים "פער גדול" בין הסיסמות והעמדות של גורמים מערביים לפני ואחרי הבחירות.

הוא הבהיר עוד כי הוצאות מסע הבחירות מונעות מהממשלות השליטות בארצות הברית לטפל בדרישות הציבור. בארצות הברית מערכים כי מסעות הבחירות של המועמד הרפבוליקני מיט רומני והנשיא המכהן ברק אובמה מסתכמות בקרוב לשלושה מיליארד דולרים.

אירן לאובמה: "ישראל ללא גרעין"

אתמול הגיב חבר פרלמנט בכיר בטהרן לבחירות ואמר לאובמה שעליו לפרק את ישראל מנשק גרעיני וכימי. סגן יושב ראש הוועדה לזכויות האדם בפרלמנט, מוחמד קארים עבאדי פנה בקריאה לנשיא הנבחר: "פרק את ישראל מנשק להשמדה המונית ומהנשק הכימי שברשותה, היא המדינה היחידה באזור שמחזיקה בנשק כזה ועליך לעשות זאת כדי לסיים את עידן התוקפנות ושפיכות הדמים בעולם", אמר עבאדי בריאיון לערוץ אל-עאלם האירני בשפה הערבית.

עבאדי הוסיף כי "מדובר בהזדמנות חדשה עבור אובמה לקיים את ההבטחות שהציג בתקופת כהונתו הראשונה ושאותן לא הצליח לממש. כעת יהיה לו זמן רב יותר לעשות זאת. העם האמריקני מצפה מאובמה לעשות צעדים רבים יותר על מנת לתמוך בחלשים בחברה לרבות בכל הקשור לביטוח הסוציאלי וסיפוק מקומות עבודה לשיפור הכלכלה".