שנת מאסר ליוצר הסרט "תמימות המוסלמים"

בית המשפט בלוס אנג'לס גזר שנת מאסר על מארק באסילי יוסף, יוצר הסרט "תמימות המוסלימים" שהצית את העולם הערבי. עונשו של יוסף נגזר במסגרת עסקת טיעון לאחר שהפר את תנאי שחרורו בגין האשמות קודמות שיוחסו לו. הסרט שהפיץ באתר "יו טיוב" הוביל לגל מהומות אלים ברחבי העולם המוסלמי ולמתקפה על שגרירות ארה"ב בלוב

הסרט שהצית את המהומות, ארכיון (יוטיוב)

תושב קליפורניה מארק בסילי יוסף, האיש מאחורי הסרט "תמימות המוסלמים" נשפט לשנת מאסר בעקבות הפרת תנאי השחרור שלו, מהאשמות קודמות הקשורות להונאה בנקאית. יוצר הסרט הצליח להצית מהומות רבות ברחבי העולם המוסלמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העונש שנגזר על בסילי, הינו תוצר של עסקת טיעון שנחתמה בין עורכי דינו לבין התובעים הפדרלים בלוס אנג'לס. יוסף הודה כי השתמש בשמות בדויים תוך שהפר את תנאי השחרור שלו, ואף הוציא באמצעותם רישיון נהיגה.

עורך דינו של יוסף פרסם מעין הצהרה מטעם מרשו בעת שתושאל על ידי כתבים על מדרגות בית המשפט. "כל שהוא ביקש ממני לומר לכם, הוא שאובמה אולי הרג את בן לאדן, אך לא את האידיאולוגיה", אמר עורך דינו של יוסף.

בית המשפט בלוס אנג'לס קיבל עסקת הטיעון, שנחתמה עם יוסף. במסגרת העסקה ויתרו התובעים על מספר האשמות, לאחר שיוסף הודה בהפרות תנאי השחרור שלו, ביניהן גם השימוש בשמות בדויים.

"תמימות המוסלמים" - הסרט שהצית את המזרח התיכון

שמו של בסילי יוסף עלה לכותרות, לאחר שהפיץ סרט שיצר באמצעות "יו טיוב", בו הוא לועג למאמינים המוסלמים ולנביא מוחמד. הסרטון עורר גל של הפגנות אלימות ברחבי המזרח התיכון.

במדינות מוסלמיות רבות, בהן לוב, מצרים ואינדונזיה, תקפו מאות מאמינית את שגריריות ארה"ב ואף שרפו את דגליה בפומבי. במהלך המחאה שהתקיימה בלוד, הותקפה נציגות ארה"ב במדינה באופן שהוביל לאחר מכן להתנקשות בשגריר האמריקני בבנגזי.