דיווח: "אירן הקימה בסיסים באיים במפרץ הפרסי"

כלי תקשורת באירן מדווחים כי על שטחי איים שנמצאים תחת ריבונות אירנית במפרץ הפרסי הוקמו בסיסים של חיל הים האירני, אשר מצויידים בסירות קרב מתקדמות ובמערכות טילים. הלילה דווח: אירן מוכנה להשהות העשרת האורניום

סירות קרב אירניות במפרץ הפרסי, ארכיון (חדשות 2)

נערכים לקרב על המפרץ? אירן הקימה בסיסים צבאיים באיים תחת ריבונותה במפרץ הפרסי, כך מדווחת בסוף השבוע הטלוויזיה האירנית. על פי הדיווח, מדובר בבסיסים של "משמרות המהפכה", שהוקמו באיים אבו-מוסא, טאנב הגדול ואיים נוספים המהווים נקודת מפתח בכניסה למפרץ הפרסי.

מוחמד עלי ג'עפרי, מפקד הגיס החמישי של חיל הים האירני, מונה לפקד הכוחות בבסיסים הצבאיים. "סירות קרב הוצבו בבסיסים, כמו גם מערכות טילי קרקע-ים, ים-ים וים-אוויר", דווח בסוכנות הידיעות האירנית "פארס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלילה דיווחה רשת "אל-ערבייה" כי אירן מוכנה להשהות את פעילותה הגרעינית ולהפסיק את העשרת האורניום לרמה של 20%. עוד פורסם, כי התנאי שהציבה הרפובליקה האסלאמית למהלך הדרמטי הזה הוא שבתמורה - יסירו מדינות המערב מעליה את נטל הסנקציות הכלכליות.

על פי הכתוב, המקור לדיווח ברשת הערבית הוא חבר פרלמנט אירני. כמו כן, מוקדם יותר העניק בכיר אירני אחר, מוחמד חוסיין אספרי, ריאיון לסוכנות הידיעות איסנא, שבו אמר כי "הצעד הנוכחי הוא מחווה של רצון טוב כלפי המערב", והביע תקווה כי עול הסנקציות הכלכליות יוסר מעל ארצו.

עם זאת, בסוכנות הידיעות האירנית "פארס" מיהרו לצנן את האווירה ופרסמו הכחשה גורפת לדיווח של רשת "אל-ערביה". "לא חל כל שינוי במדיניות ההעשרה של אירן", נכתב.