קים ג'ונג און בהצהרת פיוס לדרום: "לשכתב את ההיסטוריה של קוריאה"

באמירה יוצאת דופן קרא מנהיג קוריאה הצפונית לבצע "שינוי גדול" ביחסים בין פיונגיאנג לסיאול, וקרא לערוך סבב שיחות רציני בנושא בהקדם. "אם האווירה הנכונה שם נוכל לחדש את השיחות שנתקעו", אמר

"לבצע שינוי גדול", קים ג'ונג און (AP)

מנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און, הצהיר הלילה (חמישי) כי הוא מחויב לניהול שיח "ברמה הגבוהה" ביותר עם השכנה והאויבת המרה - קוריאה הדרומית: "עלינו לשכתב את ההיסטוריה של היחסים בין המדינות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בברכה מוקלטת לעם הצפון קוריאני לכבוד השנה האזרחית החדשה, אמר קים ג'ונג און כי "אם הרשויות בסיאול רציניות בכוונותיהן לגביי שיפור היחסים בין הדרום לצפון, נוכל לחדש את השיחות שנתקעו ולפעול בנושא ברמה הגבוהה ביותר".

הודעתו יוצאת הדופן של מנהיג קוריאה הצפונית, בה קרא לבצע "שינוי גדול", הגיעה ימים בודדים לאחר שקוריאה הדרומית הציעה לקיים סבב שיחות נוסף עם פיונגיאנג בניסיון לפתור את הסכסוך המתמשך בין המדינות.

"אם האווירה כנה שם, אין סיבה לא לקיים סבב שיחות רציני", אמר קים ג'ונג און. על פי ההצעה של סיאול, השיחות יתקיימו כבר במהלך החודש הקרוב ויכללו את נושא איחוד המשפחות שהופרדו במלחמת קוריאה.

סבב השיחות הרשמי האחרון בין המדינות נערך בחודש פברואר, אך בחודש אוקטובר נפגשו קצינים בכירים משני חלקי חצי האי לאחר מספר תקריות חילופי אש שנרשמו בגבול בין קוריאה הדרומית והצפונית.