אחרינו הסופה, חוזרים לקמפיין הבחירות

"אתם במחשבות שלי והתפילות שלי, אנו עומדים להיות מעורבים כאן לזמן ממושך" הבטיח הנשיא אובמה לתושבי ניו ג'רזי, אבל כדי להגשים את ההבטחות, הוא צריך לצאת ולשכנע את תומכיו לצאת ולהצביע, היום הוא חוזר לדרכים. גם יריבו מיט רומני שהסופה קטעה לו את המומנטום, מבטיח לבוחרים בפלורידה שינוי - אבל אחד אמיתי

אובמה חוזר למסע הבחירות (CNN)

נשיא ארצות הברית ברק אובמה חוזר היום לדרכים ולקמפיין הבחירות שנטש. ארבעה ימים יקרים איבדו שני המתמודדים שהפנו את כל מרצם ותשומת ליבם רק לנזקים שהותירה סופת העל "סנדי" בחוף המזרחי של ארצות הברית, אובמה אף ביקר אמש בניו ג'רזי, המדינה שספגה את הנזק החמור ביותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם המועמד הרפובליקני מיט רומני חזר למערכת הבחירות  שלו אחרי ימים בהם התרכז במתן סיוע לנפגעים. "אני לא רק מדבר על שינוי, יש לי תכנית אמתית להביא לשינוי ולגרום לדברים להתרחש", אמר המועמד הרפובליקני במהלך עצרת בחירות בפלורידה כשהוא לועג לסיסמת הבחירות של אובמה מ-2008. רומני אמר עוד שיישאר מחויב לאחדות האמריקנים גם ביום שלאחר ההצבעה, ה-7 בנובמבר.

חיבוק רפובליקני מפתיע

סופת העל "סנדי" הותירה לפחות 64 הרוגים בארצות הברית, מיליונים נותרו מנותקים זרם חשמל. בניו ג'רזי, גם היום, 20,000 אנשים עדיין לכודים בבתיהם המוצפים במי ביוב שעלו על גדותיהם, מנותקים מהחשמל ומהעולם שסביבם.

במהלך הביקור בניו ג'רזי, קיבל אובמה "חיבוק" פוליטי לא צפוי מאחד הכוכבים של המפלגה הרפובליקנית - מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי שהחמיא לנשיא המכהן על ניהול מצב החירום. "יש כאן יחסי עבודה מצוינים", אמר כריסטי. "אין לי מספיק מילים להודות לנשיא על הדאגה האישית שהפגין והחיבה שהרעיף על אזרחי המדינה".

תומכי אובמה במערב ארה"ב, רוצים יחס

אובמה פנה לתושבי העיר ואמר להם כי "אתם במחשבות שלי והתפילות שלי, אנו עומדים להיות כאן לזמן ממושך". בניו יורק, שראש העיר שלה ויתר על הביקור הנשיאותי, רוב מערכת התחבורה עדיין מושבתת, אבל החיים שבים אט אט למסלולם.

אנשי הקמפיין של אובמה אומרים הלילה כי "הנשיא בילה יום נוסף בחוף המזרחי, אבל עכשיו הגיע הזמן שהוא יצא מערבה, שם, זה נראה שתומכיו צריכים זריקת עידוד כדי לצאת ולהצביע". כשיעלה השחר על ארה"ב, הנשיא יוצא לנבאדה, לקולרדו ולוויסקונסין. ביום שישי הוא יגיע למדינה שמוגדרת - המדינה החשובה במסע הבחירות הזה - אוהיו. על פי הסקרים, אובמה מוביל באוהיו, אבל ביתר 9 המדינות המתנדנדות - מצבו לא מעודד.