הושקה ספינת החלומות של מייסד אפל

החלום התגשם: היאכטה היוקרתית "ונוס", שעיצב מייסד אפל סטיב ג'ובס, הושקה במימי הולנד שנה לאחר מותו. העיצוב שכל כך אפיין את ג'ובס נוכח גם על גבי הספינה – לוחות זכוכית ואלומיניום ומסכי מגע ענקיים בגשר הפיקוד. למרות ההידרדרות במצבו הבריאותי התעקש: "אם לא אמשיך זו תהיה הודאה בכך שאני עומד למות"

שנה לאחר מותו של מייסד חברת "אפל" סטיב ג'ובס הושקה דרומית לאמסטרדם היאכטה שעיצב במשך חמש שנים. עם מותו עשוי כלי השייט להיות העיצוב האחרון של ג'ובס שהעולם זוכה לראות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אורכה של היאכטה, הנקראת ונוס, 78 מטרים והעבודה עליה הייתה פרי שיתוף פעולה בין ג'ובס לבין המעצב הצרפתי המפורסם פיליפ סטארק. באופן לא מפתיע הפעלת היאכטה מתבצעת על גבי שבעה מסכי "איימק" בגודל 27 אינץ' הממוקמים על גשר הפיקוד.

מי שחנכו את כלי השייט המפואר היו אלמנתו של ג'ובס לורן ושלושת ילדיהם. לורן העניקה במתנה לכל המעורבים בפרויקט מכשיר אייפוד עם שם הספינה שמוטבע מאחור ופתק תודה. הביוגרף של ג'ובס וולטר אייזקסון סיפר שהיאכטה, שמורכבת מלוחות אלומיניום ארוכים במיוחד, נראית בדיוק כפי שג'ובס דמיין.

"היאכטה המתוכננת היא אלגנטית ומינימליסטית", כתב אייזקסון בביוגרפיה. "כמו בחנות של אפל, התא מוקף בזגוגיות גבוהות - מהרצפה ועד התקרה. אזור המגורים תוכנן כך שיהיו לו קירות זכוכית באורך 12 מטרים ובגובה שלושה מטרים". לדבריו ג'ובס אמר לו כי "אני יודע שייתכן שאמות ואשאיר את לורן עם סירה לא גמור, אך אני מוכרח להמשיך. אם לא אעשה זאת, זו הודאה בכך שאני עומד למות".

פיליפ סטארק התבקש על ידי ג'ובס לעזור בעיצוב היאכטה בשנת 2007. בתגובה להשקה נמסר ממשרדו: "הפרויקט מעולם לא השתנה במהלך חמש שנים. הקדשנו את הזמן הזה לעבודה קפדנית על פרטים, בניצוח העין המפורסמת והגאונות של סטיב ג'ובס". ב-5 באוקטובר 2011 מת ג'ובס לאחר מאבק ממושך בסרטן הלבלב והוא בן 56.