אובמה סייר באזור האסון בניו ג'רזי: "נלווה אתכם"

הסופה "סנדי" כבר הצליחה להביא להקפאת קמפיין הבחירות של הנשיא המכהן. בביקור שערך הערב במקומות שבהם זרעה הרס החמיא למושל הרפובליקני על תפקודו, פגש אזרחים וקרא לשקם במהרה את תשתית החשמל

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, ביקר הערב באזורים שנפגעו מהסופה "סנדי" בניו ג'רזי כשאליו התלווה המושל הרפובליקני, כרטיס כריסטי. חרף הבחירות המתקרבות והעובדה שהקפיא את הקמפיין שלו, לנוכח הסערה, הרעיף אובמה שבחים על המושל ועל תפקודו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בביקור במרכז קהילתי מקומי אמר אובמה לתושבים כי "עליכם לדעת שאנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך". הוא הבהיר כי הצעד הראשון בחשיבותו שעל הרשויות ליישם הוא תיקון תשתית החשמל, שנפגעה קשות והביאה לניתוקם של המונים מזרם.

במשך כשלוש שעות הוא סייר באזור שנפגע, ולפי הודעת הבית הלבן - "שוחח עם אזרחים שנפגעו מנזקי הסופה והביע את הערכתו לבעלי התפקידים שהגנו בחירוף על קהילתם - תוך כדי סיכון ממשי של חייהם".

כריסטי עצמו הודה גם הוא לאובמה, ואמר כי "העובדה שנשיא ארצות הברית הגיע להיות עמנו חשובה מאוד. התנהלותו הייתה מצוינת והוא ראוי לכל הערכה על כך".

"סנדי" משפיעה על המרוץ לנשיאות

המרוץ לבית הלבן, שהפך להיות אחד הצמודים והפחות צפויים בתולדות הפוליטיקה האמריקנית, הפך בלתי צפוי עוד יותר כשבשיאו נאלצה ארצות הברית להתמודד עם נזקי הסופה "סנדי".

ההצבעה עצמה עשויה להפוך לתהליך מאתגר, אבל הנשיא אובמה ויריבו הרפובליקני מיט רומני כבר התמודדו עם אתגרים לא פשוטים.