אחרי הסופה: ניו ג'רזי עדיין מוצפת ומשותקת

יותר מיממה לאחר תום סופת ההוריקן ההרסנית "סנדי", שגרמה לנזקי ענק באזור חופה המזרחי של ארה"ב, מתחילים תושבי ניו-יורק להתאושש וללקק את הפצעים. אמנם עורק התחבורה הראשי מוצף ומושבת, אך נראה כי החיים שבים אט אט למסלולם בחלק מהמקומות. בג'רזי עדיין אין חשמל ו"משחקים שש-בש"

בעוד שממדי ההרס בחופה המזרחי של ארה"ב כתוצאה מסופת ההוריקן "סנדי" הולכים ומתבהרים, ובממשל האמריקני מתחילים לאמוד את נזקי הסערה הקטלנית, שגבתה עד כה את חייהם של 53 בני אדם - הגיחו היום קרני שמש ראשונות באזור הערים ניו-ג'רזי ומנהטן, שבהן עדיין אוספים התושבים את השברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעיירה אדג'ווטר, המרוחקת כחמש דקות נסיעה ממנהטן, ניתן לראות טיילת שנעקרה ונהרסה לחלוטין. מראות ההרס מצטרפים לשישה מיליון תושבי ניו-ג'רזי, שנותקו מזרמי החשמל, הסלולר והכבלים. הצפי לתיקון - בין שבוע לעשרה ימים. כמו כן, בתי הספר סגורים עד להודעה חדשה.

באזור אחר, בחלקה הצפוני של ניו-יורק - ש"נהנה" בימים האחרונים מחשמל וממים, ניתן היה לראות "עלייה לרגל" של תושבים מדרום העיר. אך שירות התחבורה הציבורית העיקיר במטרופולין, הרכבת התחתית, נותר עדיין משותק. אמנם פעילות האוטובוסים חזרה לשגרה באופן הדרגתי, אך זאת עדיין באופן חלקי. גם הפעילות בבורסת המסחר שבוול סטריט התחדשה הבוקר. יחד עם הערכת הנזק ו"ליקוק הפצעים", ניתן לראות את תושבי העיר התוססת יוצאים מהבתים, אך ייקח זמן עד שהעיר הזו תחזור לשגרה.  

צפו: ממדי ההרס בניו-יורק נחשפים

קצת יותר מיממה חלפה מאז שהסופה "סנדי" הכתה בחופיה המזרחיים של ארה"ב, ותמונות ראשונות שצולמו מהאוויר מציגות לראשונה את ממדי ההרס שנותר מאחור. אל מול עדשת מצלמת המסוק הטלוויזיוני שנשלח לסקר את האירוע, נגלה האזור ברובע קווינס בו נהרסו כליל כ-80 בתי מגורים לאחר שריפה שפרצה במקום.

תמונות קשות לא פחות הגיעו מניו ג'רזי, שם ניתן לראות סירות מוטלות מסביב למזח, מפוזרות כמו צעצועים אחת על גבי השנייה. השכונות בניו ג'רזי הפכו לאזור מלחמה, כשכוחות ההצלה עושים את דרכם ברחוב שהוצף.

גם מנהטן ספגה את עוצמתה של הסופה. מהמבט העילי של המסוק ניתן להבחין במגרש חנייה של מוניות צהובות, אחד מסמליה הבולטים של העיר, שהפך לאגם.