רב-המחבלים הציע סיוע לארה"ב אחרי ההוריקן

הטרוריסט הפקיסטני חאפז סעיד, שעל ראשו מוטל פרס על סך 10 מיליון דולר, שיגר היום הצעה לארה"ב, שמתאוששת מנזקי ההוריקן: "אנו מוכנים לשלוח מזון, תרופות ורופאים", כתב. "אנו חשים שזו חובתנו האסלאמית לעזור לאמריקנים שלכודים באסון". שגרירות ארה"ב בפקיסטן סירבה בנימוס

חאפז סעיד. נדחה בעדינות (רויטרס)

ארה"ב דחתה הצעה יוצאת דופן לסיוע לאחר נזקי סופת ההוריקן "סנדי" - מאחד האנשים המבוקשים בעולם, מנהיג טרור פקיסטני שעל ראשו מוצע פרס על סך 10 מיליון דולרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חאפז סעיד, מיליטנט איסלמי שלכאורה תכנן את מתקפות הטרור במומבאי ב-2008 והביא למותם של 160 בני אדם, הוציא היום הצהרה בה נכתב שארגונו מוכן לשלוח אספקה ומתנדבים לחוף המזרחי של ארה"ב.

"אנו מוכנים לשלוח מזון, תרופות ורופאים לארה"ב, למען האנשים שהושפעו מהסופה", כתב סעיד. "אמריקה יכולה לשים פרסים על ראשינו אבל כמי שממלאים אחר הוראות הנביא מוחמד, אנו חשים שזו חובתנו האסלאמית לעזור לאמריקנים שלכודים באסון". הוא הוסיף שצדקה מסוג זה כבר סיפקו אנשים בסרי לנקה ובאינדונזיה, לאחר הצונאמי ב-2004.

סעיד הוא מייסד "לאשקאר א-טייבה", ארגון טרור שהוצא מהחוק על ידי ממשלת פקיסטן. מוקדם יותר השנה, הכריזה מחלקת המדינה האמריקנית שמי שיספק מידע שיוביל לתפיסתו, יקבל 10 מיליון דולרים.

לאחר ההצעה הנדיבה של הטרוריסט, דחתה אותה רשמית שגרירות ארה"ב בפקיסטן. "אנו מכבדים את מסורת האסלאם לסייע לנזקקים", הודיעו, "אבל אנו לא יכולים לקחת את הצעתו של סעיד ברצינות".