בניו יורק מנסים לעכל את החורבן: הסאבווי קרס

בכל יום משתמשים 5.5 מיליון נוסעים ברכבת התחתית של ניו יורק כדי לנוע בין השכונות של העיר העצומה. הסופה "סנדי" השביתה כמעט לחלוטין את מערך התנועה החשוב, והמוניות חזרו לככב

תחנות הרכבת עדיין מוצפות, ניו יורק (AP)

עובדי רשויות התחבורה בניו יורק הסירו הבוקר את לוחות העץ שנועדו למנוע משטף המים האדיר להיכנס לתחנות הרכבת התחתית. הם העמיסו שאת שקי החול בחזרה למשאית ועשו כמיטב יכולתם בקרב שאותו לא יכלו לנצח. "לא הייתה שום דרך להשאיר את המים בחוץ?", שאל כתב רשת CBS. "איך אפשר לעצור מים? הם תמיד ימצאו את הדרך לעבור", ענה האחראי על מאמצי הניקוז בדרום מנהטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תושבי העיר הופתעו לגלות את שבע המנהרות המקשרות בין מנהטן לקווינס, לברוקלין וליתר השכונות כשהן מוצפות לחלוטין. "המים מגיעים עד לתקרה, זה מלא לגמרי", אמר בזעזוע עובד משרד התחבורה, ג'ון אוניל, לכתב רשת CBS לאחר שירד לבדוק את המצב בתחנת "סאות'- פרי".

גם לאחר שעבודות ניקוז המים יסתיימו, 6200 קרונות, יידרשו לעבור בדיקה מקיפה יחד עם 600 מיילים (קצת פחות מ1000 ק"מ} של מסילות ו-468 תחנות סאבווי שונות ברחבי החוף המזרחי.

המוניות חוזרות להיות כלי התחבורה המועדף

"מבחינת התחבורה האירועים מליל אמש היו הרסניים, יותר מכל דבר שאיתו התמודדנו בהיסטוריה", אמר ג'ו לודה, מנכ"ל רשת אגף התחבורה בעיר. "סנדי פגעה אנושות בכל מערכת התחבורה, הרכבת התחתית, האוטובוסים באזור".

"בכל חלקי העיר, באזורים בהם אנו פועלים, עובדי התעבורה שואבים את המים סביב השעון", הדגיש בכיר במערכת התחבורה העירונית. "הם מנסים לנקז את המים מהמנהרות וממתקני האנרגיה התת- קרקעיים". 250 אלף לקוחות עדיין מנותקים מזרם החשמל במנהטן לבדה. בשלב זה אין רמזורים בחלקים ממנהטן, הדבר יוצר בלגן בצמתים והעיר נראית "תקועה" ופקוקה מתמיד.

בשל המצב, הופכות המוניות להיות הדרך הנפוצה והטובה ביותר - לנוע ברחבי העיר ניו יורק. האוטובוסים יתחילו לעבוד חלקית במהלך הלילה. מחר הם יחזרו לפעילות רגילה בתקווה לחזור ולהניע שוב את התפוח הגדול. ספק אם הדבר יגרום לניו יורקרים המתוסכלים להקלה, אך הלילה ומחר הם ייהנו מנסיעה חינם באוטובוסים ברחבי העיר.