ארה"ב: "מנסים לחזור לשגרה"

לאחר ימים קשים במיוחד והרס שנאמד במיליארדי דולרים בעקבות סופת הענק "סנדי", בניו יורק ובניו ג'רזי שבארה"ב מנסים לחזור לשגרת חיים תקינה. במהלך היום צפויים לשוב לפעילות שניים מתוך שלושת נמלי התעופה בניו יורק. גם המסחר בוול סטריט יחודש לאחר שהושבת בעקבות הסופה

ניו יורק: מנסים לחזור לשגרה (AP)

לאחר יומיים קשים והרס גדול במיוחד שנגרם בעקבות סופת הענק "סנדי", בארה"ב מנסים לחזור לשגרת החיים. במהלך היום צפויים לשוב לפעול בהדרגה נמלי התעופה בניו יורק, וחלק ממוסדות החינוך במספר אזורים ברחבי המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האמריקנים מנסים לשוב לשגרת החיים יום לאחר שנחשפו הנזקים הקשים להם גרמה הסופה. על פי הדיווחים האחרונים, מספר הקורבנות שגבתה הסופה עלה ל-50, ומיליונים במזרח המדינה עדיין מנותקים מרשת החשמל.

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי רשות התעופה האמריקנית הודיע כי נמלי התעופה ג'יי אף קיי וניוארק-ליברטי שבניו יורק ישובו לפעול במתכונת חלקית, לאחר שבמהלך הסופה נסגר המרחב האווירי של העיר ועשרות אלפי טיסות אליה וממנה בוטלו. על פי הודעת הרשות, שדה התעופה לה גווארדיה שבעיר יישאר סגור.

סוכנויות הידיעות דיווחו כי גם מערך התחבורה הציבורית בניו יורק ישוב לפעול במתכונת מוגבלת. על אף שרוב תחנות הרכבת התחתית מוצפות, מערך האוטובוסים ישוב לפעול בחינם באזורים בהם הדבר יתאפשר בעיר. עם זאת, מרבית הגשרים המובילים למנהטן עדיין סגורים.

בנוסף לדיווחים הנוגעים לחידוש התנועה בניו יורק, מתקיימים ניסיונות נוספים להשיב את החיים בניו יורק למסלולם. רשת NBC הוסיפה כי לאחר יומיים שבהם בורסת וול סטריט הושבתה, המסחר צפוי להתחדש באופן חלקי במהלך היום. גם מארגני מרתון ניו יורק שתוכנן להתקיים ביום א' טענו כי הם נחושים לקיים את המרוץ במועד המתוכנן.

אובמה: "הסערה עדיין לא הסתיימה"

אמש נשא נשיא ארצות הברית ברק אובמה נאום במטה הצלב האדום בוושינגטון במהלכו הזהיר כי "הסערה עדיין לא הסתיימה, היא עדיין מתקדמת צפונה. יש עוד קהילות שעשויות להיפגע".. עם זאת, אובמה ניסה לעודד את התושבים ואמר כי ההכנות שביצעו גורמי הממשל בארה"ב מוכיחות את עצמן. "יכולנו לראות מתים רבים יותר ופגיעות קשות יותר ברכוש", הסביר אובמה.

הנשיא ציין כי "אנחנו עוברים לשלב ההחלמה במרבית האזורים - ניו ג'רזי וניו יורק במיוחד, וגם בקונטיקט שנפגעה. בזכות ההכנות יכולנו לספק תרופות, מזון וגנרטורים לאזורים שנפגעו. נמשיך לעשות כל שניתן להחזיר את החשמל לאזור".