דיווח: בחודש הבא יילקחו דגימות מקבר ערפאת

גורמים בשווייץ ובצרפת אומרים כי משלחת חוקרים משתי המדינות תגיע בסוף נובמבר לרמאללה ותורשה לקחת דגימות מגופתו של יו"ר הרשות הפלסטינית לשעבר יאסר ערפאת. חקירת נסיבות מותו התחדשה בעקבות תחקיר "אל-ג'זירה", שרמז על מעורבותה של ישראל

חקירת מותו של יאסר ערפאת עולה שלב: החוקרים הצרפתיים והשוויצריים שמונו לבדיקת נסיבות מותו של יו"ר הרשות הפלסטינית לשעבר יגיעו לרמאללה בחודש הבא ויורשו לקחת דגימות מגופתו הקבורה במתחם המוקטעה - כך אומרים היום גורמים בשתי המדינות לסוכנות הידיעות AP.

לדברי הגורמים, שביקשו להישאר בעילום שם, הצוותים משתי המדינות צפויים להגיע לרמאללה בין 24-26 בנובמבר. אלו הסבירו כי יבקשו לשמור על דבר הביקור בסודיות, אך גורמים ברשות הפלסטינית העריכו כי הגעתם תעורר התעניינות תקשורתית רבה.

הפרשה המסעירה התפוצצה בתחקיר רשת "אל-ג'זירה" שפורסם בחודש אוגוסט השנה, ולפיו מותו של ערפאת נגרם כתוצאה מהרעלה של חומר רדיואקטיבי, הביא לפתיחת חקירה פלילת רשמית על ידי הרשויות בצרפת. זאת, בעקבות תלונה שהגישו אשתו ובתו. ערפאת מת בבית חולים ליד פריז בנובמבר 2004.

אלמנתו של הראיס, סוהא ערפאת, ובתו - זהווה התלוננו בעקבות התחקיר במשטרת פריז, וטענו כי על סמך הממצאים שהציגה "אל-ג'זירה" בתחקיר, התעורר צורך לבדוק את נכונות הדברים - ולקבוע האם ערפאת אכן נרצח.