האם נמצאה ההוכחה לכך שפוטין עמד מאחורי מותו של מנהיג פולין?

המטוס הממשלתי של פולין עליו היה גם המנהיג לך קאצ'ינסקי התרסק ביער קטן ב-2010 בדרכו למוסקווה. על פי הדיווחים בפולין היום - מצאו חוקרים בין ההריסות שאריות דינמיט ונייטרוגילצרין - חומר שעל פי החשד בפולין, הוטמן על ידי גורמים במוסקבה כדי להתנקש בנשיא הפולני

חוקרי המשטרה הפולנית מצאו שאריות חומרי נפץ בין הריסות המטוס הממשלתי שהתרסק בדרכו לבירת רוסיה לפני שנתיים. נשיא פולין ועוד 95 בני אדם נהרגו בהתרסקות. העיתון הפולני רזקזפופוליטה דיווח, מבלי לנקוט בשמו של המדווח, שהחוקרים מצאו דינמיט וניטרוגליצרין על כנפיו של המטוס, בתא הטייס ועל 30 מושבים שונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח של העיתון הפולני, חומרי נפץ נמצאו גם בזירת ההתרסקות בה מטוס ה-TU 154 התרסק כשהתקרב לנמל התעופה הקטן סמוך לעיר הרוסית - סמולנסק ב-10 לאפריל 2012. הידיעה חולפת כמו אש בתקשורת הפולנית ובשעות הצהריים, התובע הצבאי הפולני צפוי לכנס מסע"ת על הגילויים.

החוקרים הרוסיים שבדקו את המטוס טוענים שהצוות הפולני שהטיס את המטוס אחראי להתרסקות בגלל שניסה לתמרן בתוך ערפל סמיך. הם מסתמכים על פקחי הטיסה שהזהירו את הטייסים הפולנים כי ניסיון הנחיתה שלהם - מסוכן.

אבל בפולין, רבים סבורים שהתרסקות המטוס הייתה בעצם התנקשות בחייו של הנשיא לך קצ'ינסקי ובני בריתו הצבאיים והפוליטיים. בעיתון הפולני לא פוסלים את ההשארה שחומר הנפץ שייך למעשה לפגזים ישנים שנפלו באזור ההתרסקות עוד במלחמת העולם השנייה.