צפו: כך נראית הסופה "סנדי" מהחלל

תחנת החלל הבינלאומית תיעדה את הסופה "סנדי" זמן לא רב לפני שהגיעה לחופיה המזרחיים של ארצות הברית. "זוהי סופה חריגה שקיבלה חיזוק משקע חורפי, האזור הזה לא מוכן לעוצמות כאלה", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט פרופסורית לגיאוגרפיה. כך זה נראה

הסופה "סנדי" מהחלל (יו-טיוב)

רשת BBC פרסמה וידאו ראשון מסוגו בו ניתן לראות את הסופה "סנדי" מהחלל. התמונות צולמו מתחנת החלל הבינלאומית ובהן ניתן לראות את הסופה בשלביה הראשונים, עוד לפני שגרמה לנזק ולנפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צפו בתיעוד מתחנת החלל:

 

"סופות הרבה יותר חמורות מאלה פגעו באזורים אחרים בעיקר בפלורידה וניו אורלינס", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט פרופ' הדס סערוני, מהחוג לגיאוגרפיה באוניברסיטת תל אביב. "באזור הזה של צפון מזרח ארצות הברית הוריקנים לרוב לא מגיעים ומדובר במקרה מאוד חריג של סופה שהתחילה כהוריקן, אך קיבלה חיזוק משקע חורפי דומה לשלנו".

היא ציינה כי האזור הזה לא מוכן לעוצמות כאלה, וכן כי בדרך כלל האיחוד הזה בין סופה טרופית לחוץ-טרופית הוא מאוד נדיר. "הייתה תחזית טובה כבר לפני מספר ימים", סיכמה.

בינתיים, נשיא ארצות הברית ברק אובמה הכריז על ניו יורק כאזור מוכה אסון והורה לשלוח לאזור צוותים מתוגברים של צוותי חילוץ והצלה. עד כה, נהרגו כתוצאה מנזקי הסופה 16 בני אדם ובתים רבים נהרסו כתוצאה משריפות שפרצו בגלל קצרים חשמליים.

הוריקן "סנדי" - סיקור מיוחד:

צפו: "סנדי" הפילה חזית בלב ניו יורק

האם הסאבווי תושבת אחרי הסופה?

סנדי לקראת הצהריים: חשש מגלי ענק

נזקי סופת "סנדי": 7 מיליארד דולר

הרס והרוגים: הסופה בעיני המצלמה

סנדי מכה: 16 הרוגים בארצות הברית

סנדי "המפלצת" חזקה מהצפוי; הצפות והפסקות חשמל

האם מערכות המידע ייפגעו בסופה?

תושבת ניו יורק: הוריקן? בעיקר בחנויות