האם הסאבווי תושבת אחרי הסופה?

רשויות התחבורה בארצות הברית חוששות כי מי מלח שהגיעו עם הסופה "סנדי" דרך הים יפגעו במערכות האלקטרוניות של הרכבת התחתית. בכיר ברשות התחבורה: "הסאבווי בסכנה". מומחה בתחום: "יכול להיות שייקח חודש שלם לשאוב את כל המים ממנהרות הרכבת התחתית"

הצפות ברכבת התחתית בניו יורק (AP)

הסערה שעשתה שמות לאורך החוף המזרחי הסבה גם פגיעה קשה לאחת מהנקודות החיוניות והפגיעות ביותר של העיר ניו יורק: מערכת הרכבת התחתית - הסאבווי המפורסם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גל גדול של הסופה "סנדי" נשפך לתוך מי ים, ולפחות שש מנהרות מתחת לנהר של מערכת הרכבת התחתית התמלאו במים - עובדה שמאיימת על פתיחתן המחודשת לאחר הסופה. ברשויות התחבורה פעלו כדי לאטום את הפתחים של התחנות, זאת כדי למנוע ממי מלח, שהגיעו עם "סנדי" דרך הים להגיע למערכות. "הסאבווי בסכנה, אסור שמי מלח יתערבבו במערכת הרכבת התחתית שלנו", אמר בכיר ברשות התחבורה בניו יורק.

מלח עשוי לאכול את המנועים, לפגוע בממסרים של מערכת האיתות ומערכות אלקטרוניות אחרות. בנוסף, הן מובילות חשמל ועשויות לפגוע בתפקוד הכללי. בארצות הברית עדיין לא יכולים לקבוע מתי תוכל מערכת הרכבת התחתית לשוב לפעול אך לדבריהם נראה כי הנזק רציני מאוד.

מומחה מאוניברסיטת קולומביה הזהיר כי יכול לקחת חודש ימים כדי לשאוב את כל המים שהגיעו למנהרות התת-קרקעיות, דרכן עוברות הרכבות.

הוריקן "סנדי" - סיקור מיוחד:

נזקי סופת "סנדי": 7 מיליארד דולר

הרס והרוגים: הסופה בעיני המצלמה

סנדי מכה: 16 הרוגים בארצות הברית

סנדי "המפלצת" חזקה מהצפוי; הצפות והפסקות חשמל

האם מערכות המידע ייפגעו בסופה?

תושבת ניו יורק: הוריקן? בעיקר בחנויות