כתבי חדשות 2 מדווחים מלב ההצפות

עצים וחפצים המתעופפים ברוח בעוצמה של 150 קמ"ש, עלטה מוחלטת ברחובות, גשרים מוצפים ותחבורה מושבתת. שיאה של "סנדי" כבר חלף - אך יחלוף עוד לפחות שבוע עד השיקום המלא של התשתיות. כרגע, מוגדרת הסופה כבר כנזק הטבע היקר בהיסטוריה האמריקנית

בחושך, בלי חשמל ומחשש לנורא מכל, ממשיכים מיליוני אמריקנים בחוף המזרחי להסתתר מסופת "סנדי" המשתוללת בעוצמה בשעות האחרונות. הסופה כבר הגיעה לשיאה במהלך הלילה (שעון ישראל), אך הרוחות העזות, במהירות 100 קמ"ש צפויות להמשיך ולהכות בחוף המזרחי ב-12 השעות הקרובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מטר מהנהר והוא עולה על גדותיו. הסופה הזאת לא קרה אבל יש רוחות מאוד חזקות שנכנסות לבית גם אם החלונות סגורים", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט נועה אורון, סטודנטית ישראלית שמתגוררת בניו יורק. "ביקשו מאיתנו להשאיר את החלונות סגורים ושנדביק עליהם מסקנטייפ - אני מחזיקה אצבעות, האורות נכבים ונדלקים ואי אפשר לדעת עד מתי זה יחזיק".

עד אז, ימשיכו לרדת גשמים שוטפים ושלגים באזורי ההרים, וקיים חשש מגאות ומנחשולים גבוהים, כפי שקרה הלילה באטלנטיק סיטי. החזרה לשגרה צפויה להתבצע באופן הדרגתי מיום שלישי בלילה ויום רביעי בבוקר - אך עם זאת, ייקחו עוד מספר ימים ואף שבוע - עד לשיקום דרכי התחבורה, ייבוש ההצפות וחידוש החשמל.

בינתיים, בניו ג'רזי מיליון וחצי בני אדם יושבים כבר כמעט יממה בלי חשמל. 250 אלף בני אדם בניו יורק מנותקים אף הם מחשמל. הצפי הוא שבסך הכל 10 מיליון בני אדם ימשיכו להיות מנותקים מחשמל בשבוע עד 10 הימים הקרובים. הבורסה האמריקנית תהיה סגורה גם היום. מעטים יוצאים לרחובות - רובם אנשי משטרה. מדי פעם נשמעות אזעקות ברחוב, רכבי משטרה עוברים - אך בעיקר נשמעות שריקות הרוח העזה.

הסופה הכתה עם רוחות בעוצמה של כ-150 קמ"ש. ברחובות שוררת עלטה מוחלטת, עצים המתעופפים ברוח. מדובר בנזק הטבע היקר ביותר אי פעם בהיסטוריה האמריקנית - כשבעה מיליארד דולרים. האזור שספג את המהלומה הקשה ביותר הוא דרום החוף המזרחי. 

הוריקן "סנדי" - סיקור מיוחד:

סנדי מכה: 13 הרוגים בארצות הברית

סנדי "המפלצת" חזקה מהצפוי; הצפות והפסקות חשמל

האם מערכות המידע ייפגעו בסופה?

תושבת ניו יורק: הוריקן? בעיקר בחנויות  

בהכנת הידיעה השתתפו אלעד זוהר, טלי ליברמן, אהרון ברנע ונועה אורון