דיאטת רצח: צפייה בסרטי אימה תעזור לכם לרזות

בלי לקום מהכורסה: חוקרים מאוניברסיטת ווסטמינסטר שבלונדון גילו שניתן לשרוף לא מעט קלוריות - על ידי צפייה בטלוויזיה. ולא סתם צפייה – אלא בסרטי אימה, ששורפת בממוצע כ-113 קלוריות. "כולנו רוצים להתחבא בסצנות מפחידות. רק שמי שרוצה לשרוף קלוריות צריך פשוט לבהות במסך"

אפקט הפחד - שריפת קלוריות (AP)

מגרש השדים - והקלוריות: אנשים רבים שמוטרדים מהמשקל שלהם רועדים מפחד מהרגע בו יעלו על המשקל ויגלו כמה הם שוקלים. אלא שמסתבר שאותו פחד בדיוק יכול לסייע להם לרזות - ובלי הרבה מאמץ. חוקרים בריטים מאוניברסיטת ווסטמינסטר גילו שצפייה בסרטי אימה כמו "המסור", "הניצוץ" או "הנוסע השמיני" מביאה לשריפת קלוריות - וגבוהה במיוחד. כך מדווח הבוקר העיתון "הארץ".

על פי הדיווח, החוקרים מדדו את קצב פעימות הלב, צריכת החמצן ופליטת הפחמן הדו-חמצני של עשרה מתנדבים שצפו בעשרה מסרטי האימה המחליאים וגם המצליחים בכל הזמנים. לדבריהם, הצפייה בסרטים מסוג זה מגבירה את הדופק וגורמת לעלייה בקצב הלב, מה שמביא לעלייה ברמת האדרנלין. "שחרור האדרנלין מפחית את התיאבון, מאיץ את קצב חילוף החומרים בגוף וגורם לשריפת קלוריות מוגברת", הסביר ריצ'רד מקנזי, מומחה לפיזיולוגיה ולמטבוליזם של התא מאוניברסיטת ווסטמינסטר.

המחקר מדגיש שלא כל סרטי האימה מסייעים בשריפת קלוריות באותה המידה. ככל שרגעי האימה רבים ומשמעותיים יותר, כך ישתחרר יותר אדרנלין לגוף, שיסייע בשריפה גדולה יותר של קלוריות מיותרות. החוקרים מצאו שהסרט "הניצוץ" מ-1980 בכיכובו של ג'ק ניקולסון הוא "שורף הקלוריות מספר 1", עם 184 קלוריות שצפויות ללכת לאיבוד. אחריו מדורג "מלתעות" של סטיבן שפילברג, בו נראה שהכרישים רעבים יותר מהצופים ובמקום השלישי "מגרש השדים" של ויליאם פרידקין עם 158 קלוריות בממוצע.

לוותר על הפופקורן

ברשימת הסרטים הכי "מרזים" נמצא גם סרט ישראלי: סרטו של אורן פלי, "פעילות על טבעית" שיצא לאקרנים ב-2007 ושמתברר שמביא לשריפה של לא פחות מ-111 קלוריות בממוצע. אבל עם כל הכבוד לסרט האימה תוצרת בית ולסרטים המבעיתים האחרים, נראה שצפייה בסרטי אימה לא תסייע לכם לרזות, אם לא תוותרו על הפופקורן. עם זאת, נראה שלקראת ליל כל הקדושים שיצוין מחר בעולם הנוצרי, החוגגים יוכלו לזלול את הממתקים שיאספו מדלת לדלת עם מעט פחות רגשות אשם.