האם אובמה יעמוד במבחן סנדי?

הנשיא אובמה מבטל את האירועים שקשורים לבחירות ומתרכז בהכנות לסופת ההוריקן סנדי. מיט רומני מבטל את העצרות לאורך החוף המזרחי - אבל שדות התעופה במדינה החשובה ביותר בבחירות האלה - אוהיו, פתוחים והרפובליקנים בדרך לשם

סופת ההוריקן סנדי מתקרבת לכיוון החוף המזרחי של ארצות הברית ואוספת איתה גם את המרוץ לבית הלבן. שני המועמדים לנשיאות נאלצים לשנות את ולבטל אירועי בחירות מכריעים, שמונה ימים לפני היום הגורלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשהחזאים מספרים על רוחות במהירות של 120 קמ"ש שצפויות לשטוף את החוף המזרחי עם מי האוקיינוס האטלנטי, עד שייתקלו במזג אוויר חורפי עם סופות שלגים שמגיעים מצפון-מערב. השם שניתן לתופעה הוא "סופת-על", "סופר-סטורם" וגם "פרנקנסטורם" - כמו המפלצת פרנקנשטיין.

הנשיא אובמה שתכנן עצרות בפלורידה יחד הנשיא לשעבר והקלף החזק של הדמוקרטים ביל קלינטון, נאלץ להקדים ולשוב לבית הלבן כדי לעקוב בעצמו אחרי התקדמות הסופה. דובר הבית הלבן ג'יי קרני אמר, "בגלל תנאי מזג האוויר הסוער באזור וושינגטון, הנשיא לא ישתתף באירועי הקמפיין היום באורלנדו. הוא חוזר לבית הלבן כדי לפקח על ההכנות והתגובות להוריקן סנדי". האירועים שתוכננו ליום שלישי הקרוב בוויסקונסין בוטלו אף הם. סגן הנשיא ג'ו ביידן לא מצליח לגבות והוא נאלץ לבטל אירוע בחירות בוורג'יניה בגלל הסערה.

המועמד הרפובליקני מיט רומני ביטל אירוע מתוכנן בווירג'יניה, מדינה מתנדנדת שאמורה להיות מוכה היום בשיטפון הגדול. אבל רומני, בניגוד לאובמה, לא צריך לעצור את מסע הבחירות שלו לטובת ההנהגה. הוא המשיך במקום וירג'יניה, למדינת המפתח בבחירות האלה - אוהיו.

הסופה תמשיך לסעור מעל החוף המזרחי עד יום חמישי, אבל על פי ההערכות - הנזקים ימשיכו להעסיק אמריקנים רבים עד יום הבחירות ואולי גם אחריו. חלקם לא ייצאו להצביע בגלל תקלות או בגלל שיהיו להם דברים חשובים יותר לעשות לביתם. עם זאת, חלקם ודאי ייצאו לבחור דווקא בגלל הסופה והתגובה של השלטונות למצב החירום. השאלה עכשיו היא, האם הנשיא אובמה יעמוד במבחן של סנדי.