חשש מצונאמי: רעש אדמה חזק בקנדה

רעידת אדמה עזה בעוצמה של 7.7 דרגות הורגשה בחוף המערבי של קנדה, ובעקבותיה פורסמה אזהרת צונאמי באזור כולו. גלי צונאמי ראשוניים הגיעו לחופי הוואי שם נערכו התושבים בהתאם להנחיות הרשויות. בשלב זה אין נפגעים בשל הגובה הנמוך של הגלים

הוואי נערכה לפגיעת צונאמי (חדשות 2)

רעש האדמה החזק שהתרחש מול חופי קנדה גרר התרעת צונאמי בהוואי: בשעות האחרונות הגיעו הגלים הראשונים לעבר המדינה, המורכבת משרשרת איים באוקיינוס השקט. התושבים נקראו בדחיפות לנקוט באמצעי זהירות. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים בשידור חי תמונות מחופי הוואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גלי הצונאמי שחוללה רעידת האדמה שזעזעה את חופי מערב קנדה הגיעו להוואי בהתאם לצפי של המרכז לחיזוי גלי צונאמי בהוואי. בחופים המזרחיים של איי הוואי נרשמו 3-5 גלי צונאמי במרווחים של 10-15 דקות.

הערכות ראשונות הצביעו על גלים בגובה של כמטר אחד, אולם לאחר בדיקה מעמיקה נראה כי הגובה המרבי שאליו הגיעו הגלים הוא 57 ס"מ בלבד, בנמל העיר קאהולואי, שפונה לכיוון הכללי שבו התרחשה רעידת האדמה, 4,200 ק"מ משם.

גורמים רשמיים בהוואי מודים כי בוצעה הערכת יתר לגבי עצמת הגלים הצפויה, אך האזהרות עדיין לא הוסרו. בשעות הקרובות יוכלו לשוב התושבים והתיירים לשגרה אך לא יורשו, ככל הנראה, להיכנס למי האוקיינוס עד שתוסר לחלוטין הסכנה במהלך היום.

רעידת האדמה הכתה בקנדה ללא אין נפגעים

רעידת האדמה החזקה הורגשה באזור החוף המערבי של קנדה, בעיקר באזור קולומביה הבריטית. לא דווח על נפגעים, אך נזק נגרם למבנים. המכון הגיאולוגי האמריקני אמר כי מוקד הרעידה היה בים - בעומק של כ-17 קילומטר. דקות ספורות לאחר הרעידה המרכזית הורגשו רעידות משנה בעוצמה של 5.8.

ויקטור סרדינה, מהמרכז הגיאופיזי במדינה, הפציר בתושבים להישמע להנחיות שקיבלו לעזוב את האזורים המועדים להצפה ולעבור לשטחים גבוהים יותר ברחבי הערים. "אנחנו לא רוצים לקחת סיכון", הסביר.

"כל האזרחים שנמצאים באזור הנדרש לפינוי צריכים לעזוב באופן מיידי", הסבירה דוברת המשרד המקומי לביטחון הפנים. לדבריה, על התושבים להישאר בבתיהם עד יעבור זעם ולהימנע משהייה בדרכים.

תומאס, תושב האזור סיפר כי רעידת האדמה הורגשה היטב. "הסתכלתי החוצה לעבר הסירה שלי והיא פשוט רעדה. הכל זז, אפילו המשאית שלי", אמר. "גם כשהרעידה כבר פסקה התמונות על הקירות עדיין התנדנדו".