ארה"ב גועשת: קלינטון רוצה לפרוש?

מזכירת המדינה האמריקנית ומי שמכונה ה"דיפלומטית מספר אחת של אובמה", רומזת לאחרונה כי בכוונתה לפנות את מקומה בתום קמפיין הבחירות בארצות הברית, כך מדווחים בסוף השבוע כלי תקשורת אמריקניים. היא דוחה הטענות לפיהן רצח השגריר בלוב גרם לה לקבל ההחלטה - אך עם זאת אינה פוסלת לקבל תפקיד אחר בממשל אם אובמה ייבחר

קלינטון. עוזבת? (רויטרס)

נפרדת מאובמה? מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון רומזת בשיחות סגורות כי היא עשויה לסיים את תפקידה כשרת החוץ בממשלו של הנשיא האמריקני, אך עם זאת עשויה לקבל תפקיד אחר בממשל - כך מדווחים כלי תקשורת אמריקניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, קלינטון שוחחה עם מספר גורמים בכירים בוושינגטון וכבר הודיעה על כוונתה לסיים את תפקידה כ"דיפלומטית מספר אחת" של אובמה. עם זאת, בראיון שהעניקה בסוף השבוע ל"וול סטריט ג'ורנל", סיפרה קלינטון כי "בכירים רבים כבר שוחחו איתי בעניין הישארותי בממשל".

קלינטון דחתה את ההערכות בתקשורת לפיהן המחדל המודיעיני שהוביל להירצחו של שגריר ארצות הברית בלוב ב-11 בספטמבר השנה - הוא שגרם לה להחליט לסיים את תפקידה. "אין ספק שמותם הטראגי של השגריר ושלושת הדיפלומטים הנוספים היוו את אחת התקופות המאתגרות בכהונתי", אמרה קלינטון בראיון - אך עם זאת הכחישה כי התקרית המצערת היא שגרמה לה לקבל את ההחלטה.