ברלוסקוני הגיב להחלטה לשלוח אותו לכלא: "איטליה כבר לא דמוקרטיה"

ראש ממשלת איטליה לשעבר סילביו ברלוסקוני, הגיב להחלטת בית המשפט במילנו לשלוח אותו לארבע שנות מאסר בגין עבירות של העלמות מס. "המדינה הפכה לברברית וחסרת תרבות", האשים בריאיון לתחנת טלוויזיה שבבעלותו

נשלח למאסר - והגיב בחריפות: ראש ממשלת איטליה לשעבר, סילביו ברלוסקוני הגיב להחלטת בית המשפט במילנו שגזר עליו ארבע שנות מאסר בגין עבירות מס. "איטליה היא כבר לא מדינה דמוקרטית - השופטים מוטים פוליטית", האשים אחד האנשים העשירים והמשפיעים ביותר בארץ המגף, שלא נכח באולם בית המשפט בעת הקראת גזר הדין בעניינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אי אפשר לסמוך על השופטים באיטליה ועל טוהר המידות שלהם. איטליה הפכה למדינה ברברית, חסרת תרבות והיא כבר לא מדינה דמוקרטית. זה עצוב", אמר ברלוסקוני בריאיון לתחנת הטלוויזיה שבבעלותו. הוא גם האשים את השופטים בכך שהם מוטים פוליטית.

ברלוסקוני בן ה-76 הואשם שקנה את הזכויות לשידור סרטים אמריקנים באיטליה, ולא הצהיר על התשלומים שהעביר כדי להימנע מתשלום המיסים על הרכישה. על פי התקשורת האיטלקית, ברלוסקוני עצמו לא התרגש מגזר הדין, והוא נמצא בדרכו לחופשה בקניה.

שופטי בית המשפט הוסיפו וקבעו כי ברלוסקוני לא יוכל לרוץ למשרה ציבורית בחמש השנים הקרובות. בכך ככל הנראה, תמו השאיפות הפוליטיות של המיליארדר האיטלקי שהביע לא פעם את רצונו לחזור לתפקידו הקודם. על פי התקשורת האיטלקית, ברלוסקוני ועורכי דינו צפויים לערער על החלטת בית המשפט במילאנו. "זו עוד הוכחה לכך שמערכת המשפט רודפת את ברלוסקוני", אמר אנג'לינו אלפאנו מזכ"ל "מפלגת העם החופשי", שבראשה עמד בעבר ברלוסקוני.

ברלוסקוני השבוע: "לא אשוב לכהן כראש ממשלה"

ברלוסקוני עצמו הכריז במהלך השבוע האחרון כי אין בכוונתו לשוב ולכהן כראש הממשלה בקרוב. הוא עזב את משרד ראש הממשלה בעננת פרשיות שונות: מיניות, פליליות וכלכליות. נגד איל התקשורת עדיין מתנהל משפט שבו הוא מואשם ששילם לפרוצה קטינה בשם רובי בתמורה ליחסי מין. אבל גם האישומים האלה לא בלמו את ברלוסקוני, שרמז עד לפני ההודעה על מאסרו כי עדיין לא אמר את המילה האחרונה שלו בפוליטיקה האיטלקית.

רק לפני מספר חודשים עוד טענו בכירים במפלגתו כי עליו לרוץ לבחירות במטרה לכהן שוב כראש ממשלת איטליה. "יש הרבה מאוד תמיכה בברלוסקוני. הרבה מאוד אנשים שואלים אם הוא יעמיד את עצמו לבחירה וגם אני ביניהם", אמר אז בכיר לכתבים שהגיעו לכינוס בנקאים במילאנו.