טלטלה באיטליה: ראש הממשלה לשעבר סילביו ברלוסקוני נשלח ל-4 שנים בכלא

בית המשפט באיטליה הרשיע באופן חריג את ראש הממשלה לשעבר סילביו ברלוסקוני בגין עבירות של העלמות מס והוא יישלח לכלא לארבע שנות מאסר. השופטים בבית המשפט במילאנו אף קבעו כי ברלוסקוני, שלא נכח בהקראת גזר דינו, לא יוכל לחזור למשרה ציבורית בשנים הקרובות

בית המשפט במילאנו גזר ארבע שנות מאסר על סילביו ברלוסקוני, ראש הממשלה לשעבר ואחד האנשים העשירים והמשפיעים ביותר בארץ המגף, בגין עבירות של העלמות מס במסגרת משפט המתנהל נגדו במשך 6 שנים. בפני ברלוסקוני האפשרות לערער על ההחלטה והוא צפוי לעשות זאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברלוסקוני בן ה-76 הואשם שקנה את הזכויות לשידור סרטים אמריקנים באיטליה, ולא הצהיר על התשלומים שהעביר כדי להימנע מתשלום המיסים על הרכישה. ברלוסקוני לא נכח באולם בעת הקראת גזר דינו. על פי התקשורת האיטלקית, ברלוסקוני עצמו לא התרגש מגזר הדין, והוא נמצא בדרכו לחופשה בקניה.

שופטי בית המשפט הוסיפו וקבעו כי ברלוסקוני לא יוכל לרוץ למשרה ציבורית בחמש השנים הקרובות. בכך ככל הנראה, תמו השאיפות הפוליטיות של המיליארדר האיטלקי שהביע לא פעם את רצונו לחזור לתפקידו הקודם. על פי התקשורת האיטלקית, ברלוסקוני ועורכי דינו צפויים לערער על החלטת בית המשפט במילנו. "זו עוד הוכחה לכך שמערכת המשפט רודפת את ברלוסקוני", אמר אנג'לינו אלפאנו מזכ"ל "מפלגת העם החופשי", שבראשה עמד בעבר ברלוסקוני.

ברלוסקוני השבוע: "לא אשוב לכהן כראש ממשלה"

ראש הממשלה ההולל - לכלא (רויטרס)
ברלוסקוני עצמו הכריז במהלך השבוע האחרון כי אין בכוונתו לשוב ולכהן כראש הממשלה בקרוב. הוא עזב את משרד ראש הממשלה בעננת פרשיות שונות: מיניות, פליליות וכלכליות. נגד איל התקשורת עדיין מתנהל משפט שבו הוא מואשם ששילם לפרוצה קטינה בשם רובי בתמורה ליחסי מין. אבל גם האישומים האלה לא בלמו את ברלוסקוני, שרמז עד לפני ההודעה על מאסרו כי עדיין לא אמר את המילה האחרונה שלו בפוליטיקה האיטלקית.

רק לפני מספר חודשים עוד טענו בכירים במפלגתו כי עליו לרוץ לבחירות במטרה לכהן שוב כראש ממשלת איטליה. "יש הרבה מאוד תמיכה בברלוסקוני. הרבה מאוד אנשים שואלים אם הוא יעמיד את עצמו לבחירה וגם אני ביניהם", אמר אז בכיר לכתבים שהגיעו לכינוס בנקאים במילאנו.