היטלר לפני מותו: "העם הגרמני אשם במפלה"

מסמכים שחיבר בכיר סוכנות הביון הבריטית בתקופת מלחמת העולם השנייה והתפרסמו לאחרונה שופכים אור על ימיו האחרונים של הצורר הנאצי בזמן ששהה בבונקר בברלין שבו התאבד. בין היתר נטען שם כי היטלר כינס את בכירי משטרו והטיח בהם את האחריות לתבוסת הרייך השלישי

היטלר. איבד את עשתונותיו (חדשות 2)

רגע לפני שחזון "רייך אלף השנים" של אדולף היטלר קרס, בשלהי מלחמת העולם השנייה, איבד הצורר הנאצי את עשתונותיו בבונקר שבו התבצר - כך עולה ממסמכים שקיבץ גיא לידל, בכיר סוכנות הביון הבריטית MI5 בימי המערכה באירופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביומן הוא גולל פרטים על מה שעבר על הפיהרר בימים האחרונים לחייו, ובין היתר על כך שהאשים את העם הגרמני במפלה שנחל משטרו ואמר כי "לא נלחם בגבורה - ועל כן, ראוי להיכחד".

כתביו של לידל פורסמו ב"טלגרף" הבריטי. בין היתר, צוין שם כי בוועידה שהתקיימה ב-22 באפריל 1945, כשבוע ימים טרם התאבדותו של היטלר, נשא האחרון נאום תקיף לבכירי משטרו - בהם גם מנהיג האס.אס. היינריך הימלר. האחרון, כך נכתב, דחק בצורר לעזוב את ברלין טרם נכבשה.

לטענת לידל, כינס היטלר את בכירי משטרו בחדר והטיח בהם: "כולם שיקרו לי והונו אותי". בהתייחסות אישית להימלר האשים: "הכוחות המזוינים שיקרו לי, ועכשיו באס.אס עזב נטשו אותי".