"הריון מאונס - חלק מתכנית האל"

פחות משבועיים לבחירות בארה"ב, מועמד רפובליקני לסנאט מעורר פעם נוספת סערה סביב עמדת נציגי המפלגה בסוגיית ההפלות. המועמד לסנאט ריצ'ארד מורדוק אמר כי "אפילו כאשר החיים מתחילים במצב נוראי של אונס, זה מה שאלוהים רצה שיקרה", ובכך נימק את התנגדותו לביצוע הפלה, בכל מקרה. הדמוקרטים מיהרו לתקוף

ריצ'ארד מורדוק - מרגיז את הדמוקרטים (רויטרס)

שוב, רפובליקני מעורר סערה בארה"ב בעקבות התבטאות נגד הפלות: המועמד לסנאט מאינדיאנה, ריצ'ארד מורדוק, אמר כי הריון שנגרם מאונס הוא חלק מתכניתו של אלוהים, וגרם לתגובות נזעמות במדינה. "אני חושב שאפילו כאשר החיים מתחילים במצב נוראי של אונס, זה משהו שאלוהים רצה שיקרה", אמר מורדוק במהלך עימות בין מועמדי אינדיאנה לסנאט.

אחרי העימות ובעקבות הביקורת, מורדוק מיהר להתנצל ולהסביר למה בדיוק התכוון. "אם אתם טוענים בדרך מסוימת שאלוהים מארגן מעשי אונס, אני לא חושב שזה המצב", הוא אמר לסוכנויות הידיעות אחרי ששמע את הביקורת וראה שדבריו הופכים לכותרות בכל רחבי אמריקה.

אבל, נראה שמעט מאוחר מדי להסברים שכאלה. ראש הוועדה הלאומית הדמוקרטית דבי ווסרמן, כמו רבים אחרים מחבריה למפלגה, הגיבה בזעם. "הדברים של ריצ'ארד מורדוק בנוגע לאונס הם שערורייה ופוגעים בנשים", אמרה. "למרבה הצער, הם הופכים לחלק מהשיח של הרפובליקנים החדשים והיחס של המפלגה לבריאותן של הנשים, כמו למשל עבודתו של המועמד לתפקיד סגן הנשיא, פול רייאן, נגד הפלות".

"דעתו של מורדוק היא הדעה הרווחת במפלגה הרפובליקנית"

בכירת המפלגה הדמוקרטית דרשה מהמפלגה הרפובליקנית וממועמדה בבחירות לנשיאות, מיט רומני, להתנער מהמועמד מאינדיאנה. דיויד אקסלרוד, יועץ פוליטי למפלגה הדמוקרטית אמר שהדעה שמשמיע מורדוק היא הדעה הרווחת היום במפלגה הרפובליקנית.

נושא ההפלות הופך לנושא מרכזי יותר ויותר בבחירות הנוכחיות לנשיאות. רומני כבר אמר שהוא לא מתכוון לשנות את החקיקה בנושא ההפלות כדי להרגיע את הבוחרים, אבל במודעות הבחירות של אובמה הוצגו דברים אחרים, שאמר רומני במהלך הקמפיין הקודם לנשיאות ארה"ב, ב2007. המועמד המורמוני הסביר שם כי "ישמח" לחתום על חוק שאוסר הפלות בארה"ב.

בחודש אוגוסט האחרון מועמד אחר של המפלגה לסנאט, טוד אקין, ניסה להסביר מהו "אונס לגיטימי", שלא צריך להוביל להפלה. אקין התנצל על הדברים, אבל המפלגה הרפובליקנית, כנראה, לא למדה את הלקח.