שבועיים לבחירות: איזה מועמד זוכה בסקר ההמבורגר?

13 ימים לפני ההצבעה בקלפיות בארה"ב, ערכה רשת מזון מהיר אמריקניתסקר בין אלפי הסועדים שהגיעו לרכוש המבורגרים ושאלה אותם - עם מי מהמועמדים לנשיאות הייתם מעדיפים לאכול את ההמבורגרים שלהם? התשובה קצת בדומה לסקרים - נותנת לאובמה סיבות להיות אופטימי

אוהבים המבורגרים ? (AP)

בכל יום מתפרסמים בארצות הברית הרבה מאוד סקרים לקראת הבחירות בארצות הברית, יש סקרי דעת קהל כללים שעונים על השאלה - במי תבחר ב-6 לנובמבר? יש סקרים שבודקים מי יהיה נשיא טוב יותר לכלכלה האמריקנית, מי יהיה נשיא טוב יותר לעולם, למערכת החינוך ועוד ועוד סקרים. אבל סקר כזה - "ההמבורגר" - עוד לא נעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשת "סמאש-בורגר" ערכה סקר משלה, ברשת סבורים שיש דבר אחד שמאחד את האמריקנים, הרפובליקנים והדמוקרטים - כולם אוהבים המבורג. ולכן, במהלך הימים האחרונים בדקו עם כל לקוח מה תשובתו לדילמה הבאה: עם מי היית מעדיף לאכול המבורגר - אובמה או רומני?

על פי התוצאות - ברק אובמה יהיה הנשיא שאיתו הרוב המכריע של האמריקנים ירצו לאכול המבורגר ואולי גם מנת צ'יפס. כמה מכריע? 59% מהסועדים המהירים מעדיפים לאכול את ההמבורגרים שלהם עם הנשיא המכהן, ורק 41% אמרו שהם רוצים לאכול אותו עם רומני.

על פי אחראי משמרת ותיק שהפך לסוקר לאומי, לאובמה יתרון גדול אף יותר בין הצעירים. כשמדובר באוכלוסיה מבוגרת או בסועדים במדינות שבדרום ארצות הברית - רומני הוא המועמד המועדף ליד הקטשופ.

אנשי ההמבורגרים הפולטים לא הסתפקו רק במועמדים הנוכחיים בסקר, הם גם בדקו עם איזה נשיאי עבר האמריקנים היו מעדיפים לבלות את זמן הארוחה המהירה. ביל קלינטון הוא הנשיא המתאבן המועדף עם 22%, אברהם לינקולן קיבל 15%, ג'. פ'. קנדי ורונלד רייגן - קיבלו 14% כל אחד. ת'ומס ג'פרסון, ג'ורג' וושינגטון (מייסד האומה) ותי'אודור רוזוולט קיבלו 5% כל אחד.

הגורל וודאי מצחקק עם פרסום הסקר מפני שהאישה שיכולה לאכול עם הנשיא הרבה המבורגרים - רעייתו מישל אובמה, לא מפסיקה לדבר על מזון בריאות ונמנעת מההמבורגרים משמינים ומזיקים.