מזכ"ל האו"ם מציג: UN סטייל

פגישה בלתי שגרתית נערכה אתמול במסדרונות בניין האומות המאוחדות: מזכ"ל האו"ם באן קי-מון נפגש עם הזמר הדרום קוריאני PSY, שניסה ללמד אותו את תנועות הלהיט שמשגע את העולם "Gangnam Style". זה נגמר ביותר מתמונה משותפת

גנגנאם סטייל - גרסת האו"ם: מפגש מסקרן במיוחד נערך אמש בבניין האו"ם בניו יורק כשמזכ"ל הארגון באן קי-מון, פגש את הזמר הדרום קוריאני PSY, שעומד מאחורי הלהיט שמשגע את העולם בחודשים האחרונים,    "Gangnam Style".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי שהשיר צבר למעלה מחצי מיליארד צפיות ביו-טיוב, הסנסציה מקוריאה הדרומית, ארץ מוצאו של המזכ"ל באן, הגיעה לבניין האומות המאוחדות. בפגישתו עם באן, ניסה הזמר ללמד אותו את תנועות הריקוד המזוהות עם השיר המדמות תנועות רכיבה על סוסים והציע לו לבצע אותן כאתנחתא משחררת בהפסקות בין הדיונים.

"אני יודע שאתה כאן בשביל לגרום לי לרקוד", פנה המזכ"ל לזמר, "אבל אל תדאג - אתה בטוח עושה את זה יותר טוב ממני", צחק המזכ"ל, שמשימת הריקוד שהוטלה עליו לא הייתה קלה במיוחד עבורו.

"אני קצת מקנא", אמר באן. "רק לפני יומיים מישהו אמר לי שאני הדרום-קוריאני הכי מפורסם בעולם. עכשיו יש לי מתחרה", הוסיף. "אני מקווה שבמקום לנהל משא ומתן מפרך, נוכל להתפנות לריקודים - בסגנון ה-UN סטייל", התבדח.

מלבד ריקודים, בחר מזכ"ל האו"ם גם לקפוץ מגובה 38 קילומטרים. כלומר, להיפגש עם הקופץ האוסטרי פליקס באומגרטנר, שביצע בשבוע שעבר את הצניחה החופשית מהגובה הזה - וחצה את מהירות הקול. בפגישה עם באומגרטנר, אותו כינה באן "האיש האמיץ ביותר בעולם" שאל אותו אם יוכל לבצע קפיצה דומה גם מגג בניין האו"ם. "אם תרשה לי, תהיה בטוח שאעשה את זה", התבדח הקופץ. כך או כך, נראה שעל מזכ"ל האו"ם עבר אתמול יום מאתגר - ומסיבות מאוד לא דיפלומטיות.