הבית הלבן: "אובמה מוכן למו"מ עם אירן"

למרות שבוושינגטון הכחישו את הדיווח ב"ניו יורק טיימס", לפיו יש הסכמה על קיום שיחות ישירות, אומר דובר הבית הלבן: הנשיא מוכן למגעים ישירים, אך כלום עוד לא נקבע. " לא קבענו שום מועד ואין לנו הסכמות", הבהיר ג'יי קרני

אובמה מוכן לקיים שיחות עם אירן (רויטרס)

ארה"ב אמנם הכחישה בתוקף את הדיווח ב"ניו יורק טיימס", לפיו יש הסכמה על קיום שיחות ישירות עם אירן על תוכניתה הגרעינית, אך הערב אומר דובר הבית הלבן כי הנשיא אובמה פתוח למשא ומתן עם טהרן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנשיא אובמה מוכן לנהל שיחות עם האיראנים על הגרעין, אבל ארה"ב לא קבעה לוח זמנים למשא ומתן", אמר דובר הבית הלבן ג'יי קרני. הוא הדגיש כי "אנחנו מוכנים לשקול מגעים ישירים, אבל לא קבענו שום מועד ואין לנו הסכמות עם האירנים בנושא".

במהלך העימות מול מיט רומני הלילה, אמר אובמה, בהתייחסו לאירן, כי הוא כבר הציע בעבר לטהרן את האפשרות של משא ומתן ישיר. קרני הבהיר הערב כי "היינו ואנחנו עדיין פתוחים לקיום שיחות ישירות, אם וכאשר האירנים יוכיחו שהם רציניים".

הדיווח בניו יורק טיימס: ניסיון אחרון למנוע פעולה צבאית

שלשום דווח בעיתון ניו יורק טיימס כי ארה"ב ואירן הסכימו לראשונה לקיים משא ומתן ישיר על תכנית הגרעין של הרפובליקה האסלאמית. העיצון ציטט גורמים בממשל אובמה שאמרו כי המשא ומתן יהיה הניסיון האחרון למנוע פעולה צבאית נגד אירן.

דובר המועצה לביטחון לאומי בארה"ב פרסם הכחשה בה הבהיר: "זה לא נכון שהסכמנו לדבר באופן ישיר, ואנו ממשיכים לעבוד במסגרת של ששת המעצמות כדי למצוא פיתרון דיפלומטי".