לא רק בישראל: אירן תקיים תרגיל להגנת העורף

מחלקת ההגנה האזרחית תקיים בשבוע הקרוב תמרון בכל רחבי אירן, שידמה מתקפה כוללת על הרפובליקה האסלאמית - כך אומר ראש המחלקה, הגנרל רולאם רזא-ג'לאלי. לדבריו, התמרון ייערך בשיתוף כל המוסדות האזרחיים, משרדי הממשלה הרלוונטיים והמועצה העליונה לביטחון לאומי. "ניערך לכל תרחיש", הבטיח

יכינו את האזרחים. ארכיון (חדשות 2)

אירן מכינה את העורף למלחמה? כשברקע התרגיל המשותף של צה"ל וצבא ארה"ב, תפתח השבוע הרפובליקה האיסלאמית בתרגיל מקיף בכל מחוזות המדינה, המדמה מתקפה זרה על שטחה הפוגעת באוכלוסיה אזרחית, כך הכריז היום ראש מחלקת ההגנה האזרחית, הגנרל רולאם רזא-ג'לאלי. התרגיל ייערך במסגרת "שבוע ההגנה האזרחית" המצוין במדינה בין 26 באוקטובר ל-1 בנובמבר.

"מטרת התמרון היא היערכות לכל סכנה, ויישום האלמנטים החדשים שנועדו להתמודד עם הסכנות מצד גורמים זרים", אמר הבכיר האירני. "ניערך באופן שיקל עלינו להתמודד עם הנזקים האפשריים ולמקסם את פעילות מפקדת ניהול המשברים. ניערך להתמודדות עם כל הבעיות והצרכים האפשריים שעלולים לצוץ בשעת מלחמה". לדבריו, התמרון ייערך בשיתוף כל המוסדות האזרחיים, משרדי הממשלה הרלוונטיים והמועצה העליונה לביטחון לאומי.

"ערוכים לכל איום של מתקפת סייבר"

רזא-ג'לאלי התייחס גם לאיום הסייבר הגובר על מדינתו, והדגיש כי גם איום זה ישתלב בתרגול הנרחב במדינה. "מחלקת ההגנה האזרחית ערוכה לעימות עם כל מתקפה אלקטרונית ולהגנה על מערך התקשורת - בעיתות משבר, אסונות ומלחמות", אמר. "האויבים מיישמים היום שיטות חדשות בניסיונות לגרור את מדינתנו לאנרכיה. הם פועלים כדי להחליש את הקשר ההדוק שבין העם האירני להנהגת הרפובליקה האיסלאמית". 

בתוך כך דיווחה היום סוכנות הידיעות "רויטרס" כי מעצמות המערב שוקלות לנקוט גישה חדשה במשא ומתן על הגרעין האירני. על פי הדיווח, המעצמות ממתינות לתקופה שאחרי הבחירות בארצות הברית, על מנת להציג את הגישה החדשה שתכלול "התפתחויות מעניינות עם דרישות נוספות וויתורים נוספים", לשון הדיווח.