צפו: לוויתן הבלוגה שמנסה לדבר

אחד המטפלים ביונקים הימיים בגן החיות בסן דייגו לא הבין מי קורא לו כל הזמן מחוץ לאקווריום. עם הזמן התברר שאחד הלוויתנים, "נוק", פיתח יכולת חיקוי של צלילים אנושיים. עכשיו מתפרסם מחקר נרחב אודות היכולת החדשה

זה אמנם (עוד) לא נאום רהוט כמו אלה שראינו הלילה בעימות הנשיאותי בארה"ב, אבל בהחלט מדובר בהישג: נוק, לוויתן מסוג "בלוגה" בגן החיות בסן דייגו, קליפורניה, הוקלט במה שנשמע כניסיון ראשון של בעל החיים הזה לחקות את הקול האנושי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקולות אולי נשמעים קצת כמו השף השוודי מ"החבובות" ואי אפשר למצוא מילים אמיתיות, אבל צלילי הלוויתן מספיק קרובים לקול האדם כדי שאחד הצוללנים שעובדים באקווריומים של גן החיות יחשוב שמישהו קורה לו מחוץ לאקווריום כל הזמן.

הוא הקליט את הצלילים כבר לפני שנים, אבל רק עכשיו פרסמו חוקרי מרכז היונקים הימיים הלאומי בארה"ב את המחקר הזה. ד"ר סאם רידג'ווי אמר, "זה נשמע שונה לחלוטין מהנקישות שמשמיעים הלוויתנים בדרך כלל כדי לתקשר האחד עם השני. על פי המחקר שערכנו, נוק העשיר את הצלילים שהוא יכול להפיק כדי לחקות את הצלילים האנושיים".

לפי ד"ר רידג'ווי, לוויתן הבלוגה השמיע את הרעשים האלה במשך ארבע שנים רצופות, עד שהגיע לבגרות מינית ."זה לא חיקוי ברמה טובה כמו זה של הציפורים, אבל זה מדהים שהלוויתן יכול ללמוד להפיק צלילים", ציין. החוקרים סבורים שהלוויתן פשוט חיקה את הסביבה שלו - סביבה אנושית ברובה, אבל אולי "נוק" ביקש להגיד משהו חשוב. הלוויתן החקיין, אגב, מת לאחרונה ממחלה.