שרידים נוספים מהמטוס שנעלם אותרו בקרקעית ים ג'אווה

חלקי המטוס אותרו בעזרת סונאר, לאחר שאתמול אותרו חלקים צפים על פני המים. החיפושים התחדשו הבוקר, למרות מזג האוויר הסוער שמקשה עליהם, ומספר גופות נוספות נמשו מהמים

שברי המטוס שאותרו אתמול (סקיי ניוז)

שרידי מטוס "אייר אסיה" שנעלם לפני שלושה ימים אותרו הבוקר (רביעי) בקרקעית ים ג'אווה, לאחר שאתמול נקבע כי השברים שאותרו מעל פני המים אכן שייכים למטוס. החיפושים אחר הנוסעים התחדשו הבוקר, למרות מזג אוויר סוער, ומספר גופות נוספות אותרו במים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משפחות נוסעי טיסה QZ8501 של "אייר אסיה" קיבלו בתדהמה את ההודעה על מציאת חלקי המטוס שהתרסק ומספר גופות. הקרובים צפו בתמונות ששודרו בטלוויזיה, שהציגו את אחת הגופות - ואחד מהם התמוטט ופונה מהחדר על גבי אלונקה. הרשויות מעריכות כי איש מ-162 הנוסעים ואנשי הצוות לא שרד.

גורם בחיל הים האינדונזי הודיע כי בנוסף לגופות, נמשו מהמים מסיכות חמצן ודלת של המטוס. הצוותים מנסים להגיע אל "הקופסה השחורה" של המטוס על מנת לפענח מדוע התרסק.

משפחות הנוסעים ממתינות להודעה (AP)

צוותים רפואיים ופסיכולוגיים הוזעקו למרכז האסון בעיר סורבאיה באינדונזיה, ממנה המריא המטוס. ראשת העיר, טרי ריסמהאריני, ניסתה לנחם את המשפחות: "אתם צריכים להיות חזקים. הם כבר לא שלנו - הם שייכים עכשיו לאלוהים".

כ-1,100 בני אדם השתתפו בחיפושים במהלך היממות האחרונות. מאמצי החיפוש, שנערכו באזור האי ג'אווה באמצעות ספינות ומטוסים, התמקדו באזור שבו ככל הנראה התרסק המטוס שעל סיפונו היו 162 נוסעים ואנשי צוות. 

"ביקש לטוס במסלול לא שגרתי"

טיסה QZ8501 המריאה מהעיר סוראביה לכיוון סינגפור בלילה שבין שבת לראשון והקשר עמה נותק סמוך לשעה 01:17 (שעון ישראל). המקרה דווח רק כארבע שעות לאחר ההיעלמות, והטייס ככל הנראה ביקש לטוס במסלול "לא שגרתי" לפני שנעלם מהמכ"ם. החברה הסינגפורית דיווחה כי הטיסה "מתעכבת".

לא שודרו אותות מצוקה. החיפושים אחר המטוס (רויטרס)

בניגוד למטוס המלזי שנעלם בחודש מרס האחרון ושרידיו טרם אותרו, אזור החיפושים אחרי מטוס "אייר אסיה" מצומצם הרבה יותר. דבר שמעורר סימני שאלה אצל החוקרים הוא שלא שודרו מהמטוס אותות מצוקה. הקופסא השחורה של המטוס תמשיך לשדר במשך חודש, עד שיאזלו הסוללות שלה, אך ההערכה היא כי המחלצים יספיקו להגיע אליה לפני שתפסיק לשדר.