מכה ללאנס ארמטסטרונג: כל תאריו נלקחו ממנו, הוא לא יתחרה בתחרויות אופניים

רוכב האופניים לאנס ארמסטרונג ספג היום מכה קשה לאחר שמנהלת מרוצי האופניים העולמית שללה ממנו את שבעת התארים שלו, וכן מנעה ממנו להשתתף בתחרויות אופניים למשך כל חייו. ההחלטה התקבלה לאור הדוח האמריקני החמור לפיו ארמסטרונג ביצע עבירת סמים מתוחכמת ביותר. בוועדה טוענים: "אין לו מקום בעולם האופניים"

אכזבה לספורטאי לאנס ארמסטרונג: מנהלת מרוצי האופניים העולמית (UCI) הודיעה היום שהיא מאמצת את מסקנות הוועדה האמריקנית נגד שימוש בסמים בספורט, וכתוצאה מכך הוא איבד את כל תאריו וקיבל עונש הרחקה לכל החיים מתחרויות אופניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נשיא מנהלת מרוצי האופניים העולמי פאט מקוויד, אמר היום במסיבת עיתונאים מיוחדת שנערכה בז'נווה כי "ללאנס ארמסטרונג אין יותר מקום בעולם האופניים". ההחלטה החד-משמעית התקבלה לאחר שהגוף האמריקני שעוסק בסמים בספורט פרסם דוח, שמתאר כיצד רוכב האופניים האמריקני שהיה לאחד הספורטאים הנערצים בעולם ביצע את "עבירת הסמים המתוחכמת והמצליחה ביותר בעולם הספורט מאז ומעולם".

ארמסטרונג בן ה-41 בחר הפעם שלא לערער על ההאשמות נגדו ולא להילחם שוב בוועדה או בעונש. כתוצאה מכך הוא איבד את שבעת התארים שהשיג בשנים 2005-1999. ראש הוועדה אמר שהוא, כרוכב אופניים, נגעל מהמעשים של ארמסטרונג וזעם על העובדה שהוא גרם גם לחברי קבוצתו להשתמש בסמים.

המכה שארמסטרונג קיבל היום היא אולי החמורה ביותר אך לא הראשונה שהוא סופג בשבוע האחרון. חברת נייק שייצרה קו מוצרים על שמו של ארמסטרונג, ניתקה את הקשר איתו בגלל הפרסומים. בנוסף, הוא גם פרש מהנהלת האגודה שהקים למלחמה בסרטן - ליבסטרונג.

בהכנת הידיעה השתתף בן מיטלמן