חי ובועט? תמונה ומאמר של קסטרו

גל השמועות לפיהן מנהיג קובה לשעבר מת או גוסס לא נרגע: בתמונה חדשה שהופצה בתקשורת הוא נראה במצב טוב, ובמאמר עליו חתום קסטרו עצמו, שפורסם באתר של השלטון, הוא תוקף את הדיווחים על מותו

פידל קסטרו - פנסיונר חביב (AP)

גל השמועות על מצבו שליט קובה לשעבר פידל קסטרו נמשך: בדיווחים שונים מהוואנה נטען כי קסטרו כבר מת, או שהוא הולך למות, אך בתמונה חדשה שמציג פוליטיקאי מוונצואלה, שטוען כי פגש את המנהיג המיתולוגי ושוחח עמו במשך שעות, נראה קסטרו במצב טוב. "מצבו של פידל מצויין" אמר אליאס ג'ווה, סגן נשיא וונצואלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבל, גם התמונה הזו לא משקיטה את הטענות כי מנהיג קובה כבר לא בין החיים, וגם לא המאמר שמפורסם באתר "הדיון הקובאני", שמנוהל על ידי המשטר בהוואנה, עליו חתום קסטרו עצמו ומבקר את אלו שמפיצים שמועות על מותו.

על פי השמועות - קסטרו כבר מת או במצב צמח

קסטרו בן ה-86 נראה בפעם האחרונה במהלך הפגישה עם האפיפיור בנדיקטוס ה-16, שביקר בקובה בחודש מרץ האחרון. מאז הלכו וגברו הטענות כי הוא מת או גוסס.

שלשום דווח כי המנהיג לשעבר הפך לצמח ונתמך על ידי מכונות. רופא וונצואליאני, שביקר בהוואנה, מצוטט כמי שאמר ששמע בבית החולים של הבירה הקובנית שפידל לקה בשבץ מוחי והוא חולה מאוד.

פידל קסטרו פרס מתפקידו כנשיא ב2006- והעביר את השלטון לאחיו - ראול קסטרו בן ה-81 . גם האח ממשיך לטעון שפידל בחיים, שהוא פעיל ועדיין מעורב בהנהגת המדינה.