שוב: מסע הרג בארצות הברית

3 בני אדם נהרגו ו-4 נפצעו מירי סמוך למרכז קניות בוויסקונסין. הירי אירע בספא מקומי, והחשוד בירי הוא בעלה של אחת העובדות במקום. המשטרה סגרה את האזור ופינתה את הפצועים לבתי החולים, אך לא ברור האם היורה עדיין נתפס. אירועי הירי בארה"ב מעוררים שוב את סוגיית אחזקת הנשק החופשית בארה"ב, ערב הבחירות לנשיאות

זירת הירי, הערב (CNN)

שוב אירוע של ירי המוני בארה"ב: אדם פתח באש בספא ליד קניון בעיר ברוקפילד בויסקונסין שבצפון ארה"ב, שלושה בני אדם נהרגו ועוד ארבעה נוספים נפצעו. הירי אירע ביום ראשון אחר הצהריים שעון ארה"ב, בשעה שהקניון היה עמוס במבקרי סוף השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשוד בירי הוא רדקליף הנגטון, גבר בן 45 תושב העיירה בראון דיר הסמוכה למקום. הוא בעלה של אחת העובדות בספא, וככל הנראה הגיע לשם באופן עצמאי ברכב, בנפרד מאשתו. כוחות גדולים של המשטרה המקומית ושל ה-FBI הגיעו לזירה, ביחד עם חבלנים שסוקרים האם הוא הטמין מטעני נפץ במקום. עדיין לא ברור אם הוא נתפס בידי השוטרים או שהוא עדיין נמצא במתחם.

ארבעת הפצועים סובלים מפציעות שאינן מסכנות חיים. כבישים רבים באזור נחסמו, כולל הכביש המהיר לשיקגו, הכביש הראשי באזור, ביחד עם כמה עסקים וחנויות באזור שם המשטרה ביקשה מכל האזרחים להישאר מאחורי דלתות סגורות מחשש להתחדשות הירי.

סוגיית אחזקת הנשק בארה"ב היא אחת מהסוגיות המרכזיות במערכת הבחירות לנשיאות, לאחר שבחודש יולי כ-12 בני אדם נורו למוות במהלך הקרנה של "האביר האפל" בבית קולנוע בעיר דנבר שבקולורדו. האירוע הקשה העלה שוב את השאלה האם התיקון השני לחוקה האמריקנית, שמאפשר לכל אזרח לשאת נשק, הוא עדיין רלוונטי בימינו.