שבועיים לבחירות בארה"ב: הקרב צמוד

מסקר חדש שנערך אחרי העימות השני בין המועמדים לנשיאות עלה שיעור תמיכה זהה של 47% בין ברק אובמה למיט רומני. בקרב הגברים נהנה האחרון מפער של 10% לטובתו

בעוד 16 ימים יגיעו אזרחי ארצות הברית לקלפיות כדי להכריע האם להעניק לנשיא הנוכחי, ברק אובמה, את המנדט להנהיג את מעצמת העל היחידה בעולם בכהונה נוספת - או להחליפו במיט רומני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי שעה, המרוץ בין השניים צמוד: מסקר שערכו "וול סטריט ג'ורנל" ורשת NBC עלה אחוז תמיכה זהה לשני המועמדים - בשיעור של 47%, הן לרומני והן לאובמה.

מהנתונים עלה עוד כי 5% מאזרחי ארצות הברית עדיין לא החליטו למי יעניקו את קולותיהם ב-6 בנובמבר. פילוח הממצאים הצביע על כך שבקרב הגברים נהנה רומני מיתרון ניכר לעומת אובמה שמתגלם בפער של 10% לטובתו. לעומתו, זוכה אובמה לפופולריות רבה יותר בקרב הנשים האמריקניות - ומוליך ב-8% על פני רומני.

רומני הביס בעימות הראשון, בשני - אובמה השתקם

לפני ארבעה ימים נערך העימות השני בין אובמה לבין רומני, שלפי סקרי דעת קהל - הסתיים בניצחון של הנשיא המכהן על פני יריבו הרפובליקני.

בעימות הראשון בין השניים, שנערך שבועיים קודם לכן, היה רומני המנצח הגדול: לפי סקר CNN גרף המועמד הרפובליקני הישג מרשים של 67% שסברו כי גבר על יריבו, בעוד שרק 25% נתנו את קולם לאובמה.