רופא המקורב לפידל קסטרו: הוא עבר שבץ מוחי

רופא מוונצואלה שטוען כי יש לו מידע ממקור ראשון אודות מצבו הבריאותי של מנהיג קובה לשעבר צוטט בכמה כלי תקשורת אומר: "הוא אינו מזהה את סביבתו הקרובה". ד"ר חוזה מרקינה סיפר עוד כי הרשויות בקובה מעדיפות שקסטרו ישאר רחוק מעיני הציבור

"סבל משבץ מוחי". קסטרו (רויטרס)

מנהיג קובה לשעבר פידל קסטרו עבר שבץ מוחי וסובל מדימום שבעקבותיו הוא מתקשה לזהות אנשים ולאכול באופן עצמאי, כך אומר רופא מוונצואלה שטוען כי המידע הגיע אליו מסביבתו הקרובה ביותר של קסטרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קסטרו סבל משבץ תסחיפי ונכון לעכשיו אינו מזהה אף אחד מהקרובים אליו", אמר הרופא חוזה מרקינה, שבעבר אף טען כי יש לו מידע ישיר אודות מחלתו של נשיא וונצואלה הוגו צ'אבס. "אנשים במצבו מתקשים לאכול וכמובן סובלים מפגיעה מוחלטת במערכות הנוירולוגיות בגופם".

השמועות אודות מצבו הבריאותי של קסטרו הופצו בתקשורת וברשתות החברתיות באינטרנט. בתקופה האחרונה נפוצו שמועות כי הרודן לשעבר מת וכי ממשלת קובה אף פרסמה הודעה רשמית על כך. קסטרו נראה בציבור בפעם האחרונה בחודש מרס, במהלך ביקור של האפיפיור בנדיקטוס ה-16.

קסטרו שוהה בימים אלה בביתו שבהוואנה תחת השגחה רפואית קבועה. "הרשויות בקובה מעדיפות שישאר רחוק מעיני הציבור", אמר ד"ר מרקינה. "קסטרו יכול להחזיק מעמד עוד מספר שבועות אבל ניתן לומר בביטחון שלא נראה אותו שוב בציבור", הוסיף הרופא.