בית קברות יהודי חולל בניו זילנד

באוקלנד ניו זילנד חוללו יותר מ-20 מצבות בבית קברות היהודי העתיק בעיר. אלמונים ריססו כתובות נאצה וצלב קרס על מצבות שחלקן הוקמו לפני 130 שנה. בשגרירות ישראל בניו זילנד גינו את המעשה וקראו לרשויות במדינה לפעול כדי להביא את המשחיתים לדין. המשטרה המקומית פתחה בחקירה

גילוי אנטישמיות חמור בניו זילנד: יותר מעשרים מצבות חוללו בבית הקברות היהודי העתיק בעיר אוקלנד במדינה. על גבי המצבות, חלקן בנות יותר מ-130 שנה, רוססו כתובות נאצה וצלבי קרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על אחת המצבות נכתבו קללות בגנות ישראל וכן הכתובת "אל תתעסקו איתנו". הבוקר גילה צוות בית הקברות את הכתובות והזעיק את המשטרה המקומית. מחקירה ראשונית עולה כי הכתובות רוססו ב-48 השעות האחרונות.

ראש ממשלת ניו זילנד ג'ון קיי גינה בחריפות את המקרה ואמר כי ''מדובר באירוע מזעזע, ניו זילנד רואה בחומרה חילול של קברים''. שגרירות ישראל בניו זילנד פרסמה הודעת גינוי חמורה שפורסמה באתרי האינטרנט במדינה.

''67 שנים אחרי שחרור העם היהודי ממחנות המוות והגטאות באירופה, עדיין קיימים ביטויים של שנאה עיוורת כלפי היהודים", נכתב בהודעה. "מדובר במעשה ונדליזם חמור, המונע משנאה ובורות ולחלוטין אינו מייצג את אנשי ניו זילנד. אנו סומכים על הרשויות שיביאו את האשמים לדין''.

מהמשטרה המקומית נמסר כי אנשיה ינתחו בימים הקרובים את הסרטים ממצלמות האבטחה במקום. במשטרה מקווים כי ייעצרו חשודים בביצוע המעשה.